Świetny mecz Mateusza Korneckiego w Argentynie!
24.10.2019, 10:43
News

Świetny mecz Mateusza Korneckiego w Argentynie!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

W pierwszym z trzech meczów rozgrywanych w ramach towarzyskiego turnieju w Argentynie reprezentacja Polski zremisowała z hiszpańską kadrą B, 24:24. Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz PGE VIVE Kielce, Mateusz Kornecki. Trzy bramki zdobył nasz skrzydłowy, Arkadiusz Moryto.

Polska - Hiszpania B 24:24 (11:12)

Polska: Kornecki 1, Morawski - Jarosiewicz 4, Syprzak 4, Szyba 3, Moryto 3, M. Gębala 3, Łangowski 2, M. Pilitowski 2, Kondratiuk 1, Przybylski 1, Walczak, Krajewski, Szpera, Genda, Dawydzik

Hiszpania: Hernandez 1, Ledo 1 - Pecina, Garciandia, Bazan, Azkue 1, Rodriguez 2, Gomez 1, Martinez 1, Tarrafeta 1, Paredes 1, Serradilla, J. Fernandez 7, Garcia 1, D. Fernandez 2, Odriozola 5

 

Argentyńskie zawody to jeden z ostatnich etapów przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami EHF EURO 2020, gdzie w fazie grupowej Polska zagra w grupie F ze Szwecją, Słowenią i Szwajcarią. W pierwszym meczu turnieju w San Juan biało-czerwoni zmierzyli się z zapleczem reprezentacji Hiszpanii. Spotkanie niemal przez sześćdziesiąt minut było wyrównane, głównie za sprawą Mateusza Korneckiego. Bramkarz PGE VIVE świetnie spisywał się między słupkami osiągając w pewnym momencie skuteczność obron na poziomie 50%. Po pierwszej połowie podopieczni Patryka Rombla prowadzili 12:11.

Na początku drugiej partii Polacy powiększyli prowadzenie do 17:12. Cały czas świetnie bronił Kornecki, który postanowił też sam zdobyć bramkę rzutem przez całe boisko. Niestety, błędy popełniane w ataku przez naszą reprezentację szybko pozwoliły Hiszpanom odrobić straty. W końcówce, po golu Antoniego Łangowskiego, biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 24:23, ale w ostatnich sekundach meczu Pablo Paredes zdołał wyrównać rezultat na 24:24. Trzy bramki z rzutów karnych w tym spotkaniu zdobył Arkadiusz Moryto.

W kolejnych dwóch meczach Polacy zmierzą się z podstawowymi reprezentacjami Argentyny i Rosji. Wszystkie spotkania można oglądać w TVP Sport, na www.sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Zobacz skrót meczu Polska – Hiszpania B.

W piątek, 25.10., o godz. 1:30 czasu polskiego biało-czerwoni zagrają z Argentyną. Tego samego dnia, o godz. 22 Polska zmierzy się z Rosją.