Uraz barku Blaza Janca! Skrzydłowy nie zagra do końca roku
02.12.2019, 14:53
News

Uraz barku Blaza Janca! Skrzydłowy nie zagra do końca roku

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

Prawoskrzydłowy nie wystąpi w żadnym z czterech pozostałych w tym roku meczów PGE VIVE Kielce. Absencja zawodnika spowodowana jest urazem obrąbka stawowego lewego barku.

Blaž Janc ma za sobą bardzo intensywną część sezonu. Skrzydłowy jest najskuteczniejszym zawodnikiem PGE VIVE Kielce zarówno w Lidze Mistrzów, gdzie w dziesięciu kolejkach rzucił 49 bramek, jak i w PGNiG Superlidze, gdzie w trzynastu spotkaniach zdobył 64 gole i obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców. Od początku listopada był jedynym nominalnym zawodnikiem na swojej pozycji ze względu na absencję Arkadiusza Moryto, który doznał kontuzji mięśni brzucha.

W ostatnich tygodniach Blaž rozgrywał świetne mecze, będąc pewnym punktem drużyny PGE VIVE. Słoweniec dawał z siebie wszystko, pomimo urazu barku, który coraz bardziej mu doskwierał.

Blaž ma uszkodzony obrąbek stawowy barku ręki rzucającej, o czym wiedzieliśmy od jakiegoś czasu – wyjaśnia fizjoterapeuta Tomasz Mgłosiek – Podjęliśmy wszelkie konieczne działania łagodzące ten stan, ale teraz przyszedł czas, gdy Blaž musi odpocząć, by uraz nie przerodził się w coś poważniejszego.

Blaž przez około dwa miesiące zmagał się z bólem, który towarzyszył mu podczas treningów i meczów. Dlatego podjęto decyzję, że po zakończeniu rywalizacji w Lidze Mistrzów skrzydłowy odbędzie przerwę, podczas której będzie wykonywał specjalny program ćwiczeń, mających na celu poprawę stanu zdrowia. Oznacza to, że nie wystąpi w meczach PGE VIVE Kielce do końca roku 2019.