10.12.2019, 22:08
Komentarze

M. Kornecki: Zabrzanie walczyli do końca (wideo)

Mistrzowie Polski zmierzyli się z trzecią aktualnie drużyną ligi – taki stan rzeczy gwarantował wysoki poziom widowiska w 16. serii PGNiG Superligi. Szczególnie początek spotkania obfitował w bardzo wiele bramek i szybkie tempo gry, co zdecydowanie podobało się kibicom. Pod koniec pierwszej połowy kielczanie zdołali „odjechać” rywalom na pięć trafień, a ostatecznie wygrali siedmioma, 34:27. Zachęcamy do obejrzenia wywiadów z zawodnikami PGE VIVE, Mateuszem Korneckim i Arkadiuszem Moryto, zrealizowanymi przez TVP Sport.

Spotkanie było dobre dla oka, aczkolwiek z obu stron było kilka błędów – ocenił mecz bramkarz PGE VIVE Kielce, a jednocześnie były zawodnik NMC Górnik Zabrze, Mateusz Kornecki – Dużo bramek padło na początku pierwszej bramki, co mogło cieszyć kibiców.

M. Kornecki: Cieszymy się ze zwycięstwa i jedziemy dalej

Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz, Zabrze było podbudowane ostatnim spotaniem z Opolem, które wygrali - powiedział najskuteczniejszy zawodnik pojedynku, Arkadiusz Moryto - Cieszę się, że byliśmy skoncentrowani i udało nam się ułożyć mecz, pod koniec pierwszej połowy było już spokojnie.

A. Moryto: Górnik chciał nas zabiegać, ale daliśmy radę