Wybieramy „Siódemkę” 55-lecia istnienia KS VIVE Kielce!
25.05.2020, 15:05
News Poza boiskiem

Wybieramy „Siódemkę” 55-lecia istnienia KS VIVE Kielce!

Rozpoczynamy obchody 55-lecia istnienia Klubu Sportowego VIVE Kielce. Zapraszamy do zabawy wszystkich kibiców, którzy chcą wspólnie z dziennikarzami redakcji sportowych wybrać najlepszych zawodników i trenera w historii naszego klubu.

W 2020 roku mija 55 lat odkąd na sportowej mapie Kielc pojawiła się sekcja piłki ręcznej w ośrodku, który wówczas nazywał się Klub Sportowy „Iskra”. Aby być precyzyjnym, pięćdziesiąt pięć lat minie dokładnie 1 września, ponieważ z tego dnia pochodzi historyczna umowa spisana pomiędzy klubem reprezentowanym przez ówczesnego Prezesa Bohdana Słabonia i Skarbnika Longina Sitarza a instruktorem piłki ręcznej, Wacławem Mozerem. Kontrakt ten dał początek klubowi, który w ciągu dekad zapracował na miano sportowej wizytówki miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Celebracja jubileuszu rozłożona będzie w czasie, a pierwsze obchody rozpoczynamy już teraz, zapraszając na nie wszystkich kibiców oraz dziennikarzy związanych z naszym regionem, reprezentujących duże redakcje sportowe. Z Waszym udziałem wybieramy „siódemkę” 55-lecia istnienia Klubu Sportowego VIVE Kielce! Etapy zabawy przedstawiamy poniżej.

ETAP 1:

Ten etap już za nami. Związani z regionem dziennikarze redakcji sportowych, którzy odznaczają się dużą wiedzą na temat klubu, utworzyli Kapitalną Kapitułę i nominowali po pięciu kandydatów na każdą pozycję łącznie z trenerem, którzy ich zdaniem zasługują na miejsce w „Siódemce” 55-lecia istnienia klubu. W obrębie każdej pozycji nominowanym przez nich kandydatom dziennikarze przyporządkowali miejsca od 1 do 5, a co za tym idzie punkty od 5 do 1 (tzn. kandydat nr 1 otrzymał 5 pkt., kandydat nr 2 otrzymał 4 pkt., itd.). Dzięki zsumowaniu liczby punktów Kapitalna Kapituła wyłoniła swoją „Siódemkę” 55-lecia istnienia KS VIVE Kielce.

Jednocześnie kandydaci nominowani na pierwszych pozycjach utworzyli osobne „Siódemki” każdego z dziennikarzy. To właśnie od prezentacji każdej z nich rozpoczniemy publikacje w klubowych kanałach społecznościowych. Od jutra będziemy prezentować Wam po jednej „siódemce”. Zapraszamy Was do komentowania wyborów członków Kapitalnej Kapituły! Po przedstawieniu wyborów każdego z dziennikarzy przedstawimy Wam „Siódemkę” 55-lecia istnienia KS VIVE Kielce wg Kapitalnej Kapituły.

ETAP 2:

W etapie drugim do zabawy jeszcze aktywniej wkraczają kibice, którzy wybiorą swoją „siódemkę”. W kanałach społecznościowych PGE VIVE Kielce będziemy kolejno prezentować zestaw kandydatów nominowanych na każdej pozycji (po pięciu, którzy uzyskali najwięcej punktów od Kapitalnej Kapituły), a kibice będą oddawać na nich swoje głosy. W ten sposób wybierzemy „Siódemkę” 55-lecia istnienia KS VIVE Kielce wg Kibiców. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

SKŁAD KAPITALNEJ KAPITUŁY:

  • Maciej Cender (Przegląd Sportowy),
  • Marek Cender (Polskie Radio Kielce),
  • Agnieszka Kopacz (Wirtualna Polska),
  • Paweł Kotwica (Echo Dnia),
  • Piotr Rozpara (Gazeta Wyborcza),
  • Leszek Salva (TVP 3 Kielce),
  • Robert Skrzyński (Canal+ Sport),
  • Wojciech Staniec (handballnews.pl),
  • Damian Wysocki (Radio eM Kielce).