02.10.2020, 10:14
News raport zdrowotny

Uraz Haukura Thrastarsona

W optymistycznej wersji rozgrywający Łomża Vive Kielce będzie pauzował 6 tygodni. Wstępna diagnoza wykluczyła zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w kolanie.

Haukur Thrastarson doznał kontuzji kolana 1 października, w pierwszej połowie meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów, w którym drużyna Łomża Vive Kielce pokonała Elverum Handball 31:22. Rozgrywający niefortunnie upadł po zdobyciu bramki z kontry, po czym opuścił boisko wspierany przez klubowych fizjoterapeutów, Tomasza Mgłośka i Bartosza Zagnińskiego. O stanie zdrowia zawodnika opowiada Tomasz Mgłosiek.

Haukur lądując po rzucie doznał urazu kolana, które uciekło mu do środka i przesunęło się do przodu – wyjaśnia fizjoterapeuta – Obawialiśmy się najgorszego, czyli zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Wczoraj, po wstępnym badaniu wykluczyliśmy jednak ten uraz, ale dopiero w sobotę będziemy mieli dokładną diagnostykę: badanie lekarskie i rezonans magetyczny. Dopiero wtedy będę mógł powiedzieć więcej.

Obecnie Haukur porusza się samodzielnie i nie odczuwa większego bólu.

Obrzęk nie jest duży, a to dobrze rokuje, ale do optymizmu jeszcze daleko – mówi Tomasz Mgłosiek – Optymistyczna wersja to 6 tygodni przerwy.

O stanie zdrowia zawodnika będziemy informować w mediach klubowych.

 

~

fot. Magnus Stenseth/Elverum Handball