09.11.2020, 13:14
Młodzież

Zwycięstwo juniorów w II lidze po powrocie do gry

• Maciej Szarek

Po tygodniu przerwy do gry wrócili juniorzy KS Vive Kielce. W sobotę podopieczni Aleksandra Litowskiego pokonali w ramach rozgrywek II ligi SPR Orzeł Przeworsk 39:33. Nasi zawodnicy przewagę wypracowali dopiero po przerwie. “Mobilizowałem chłopaków, by zaczęli grać swoje” mówi trener zwycięskiej drużyny.

Mający za sobą przeszło tydzień odpoczynku juniorzy wrócili na parkiet. W 6. kolejce gier II ligi podjęli oni SPR Orzeł Przeworsk. Mecz złożył się z dwóch zupełnie odmiennych połówek.

Pierwsza stała pod znakiem twardej walki bramka za bramkę, w pewnym momencie niewielką przewagę wypracowali nawet rywale z Przeworska (15:12). Jeszcze przed przerwą młodzi kielczanie odrobili jednak straty, do szatni schodząc przy prowadzeniu 18:17. Zaraz po zmianie stron juniorzy KS Vive Kielce zanotowali za to serię sześciu bramek z rzędu! Był to decydujący moment spotkania, ponieważ rywale nie potrafili już wyrównać, choć doprowadzili do trafienia kontaktowego (30:31). Końcówka znów należała bowiem do naszej drużyny, która wygrała 39:33. Najskuteczniejszy na boisku był Maciej Siołek, autor 12 goli.

W pierwszej połowie trochę może zabrakło koncentracji, bo pojawiło się parę prostych błędów  analizuje mecz Aleksander Litowski. I kontynuuje W przerwie próbowałem mobilizować chłopaków, żeby zaczęli grać na swoim poziomie. Obrona zaczęła funkcjonować, gra się zazębiła i wynik od razu był lepszy. Mamy w zespole wielu ciekawych graczy, ostatnio najbardziej wyróżnia się Aleksander Pinda, który rzuca najwięcej bramek. Cieszy mnie, że mamy takie zagrożenie z II linii. Ale z racji, że nasz skład nie jest bardzo szeroki, każdy z chłopaków ma duży wkład w wyniki.

Juniorzy rywalizują na dwóch frontach, z czego priorytetem jest Świętokrzyska Liga Juniorów, dzięki której można wywalczyć awans do Mistrzostw Polski Juniorów.

Przede wszystkim interesuje nas ŚLJ. Jesteśmy w niej na drugim miejscu w tabeli, za Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Kielcach, ale oni nie są brani pod uwagę w walce o awans dalej, więc nie patrzymy na nich. Poza nimi wygraliśmy wszystkie mecze, z czego się bardzo cieszę i pewnie zmierzamy na szczebel krajowy, tam będziemy walczyć  wyjaśnia szkoleniowiec.

Poza rozgrywkami juniorskimi ekipa trenera Litowskiego uczestniczy w II lidze.

Mecze II ligi traktujemy bardziej jako okazję do zgrania, treningu i konfrontacji ze starszymi oraz mocniejszymi zawodnikami. W swojej grupie walczymy jednak bardzo ambitnie i zajmujemy obecnie trzecie miejsce. Pierwsze cztery ekipy z każdej z grup będą rywalizować ze sobą w kolejnej rundzie. Stać nas na to, by znaleźć się w tym gronie  kończy Litowski.

Również na sobotę zaplanowany był mecz drużyny juniora młodszego pod opieką Dominika Żyły. Rywale zespół KSSPR Końskie nie stawili się jednak do gry. Naszej drużynie najprawdopodobniej przyznane zostanie zwycięstwo walkowerem.