Komentarze

T. Dujshebaev: To ważne punkty w perspektywie naszych marzeń

• Patryk Ptak

Patryk_Ptak

Pierwszy raz od pięciu lat drużyna Łomża Vive Kielce pokonała w Skopje macedoński HC Vardar! Mistrzowie Polski wygrali 33:29, umacniając się na fotelu lidera grupy A Ligi Mistrzów. „Dzisiejsze dwa punkty są bardzo ważne w perspektywie naszych marzeń o Final4” – cieszył się po spotkaniu trener Talant Dujshebaev.

Mieliśmy dużo szczęścia! To był dopiero czwarty mecz dla Vardaru w ciągu trzech miesięcy, a to dla nich niesamowicie niewygodne. W dodatku gospodarze grali bez publiczności, a tutaj zawsze kibice dopingują bardzo mocno, są ósmym zawodnikiem na boisku. Bardzo się cieszymy, że dwa punkty jadą z nami do Kielc - komentował na gorąco Talant Dujshebaev.

Szkoleniowiec Łomża Vive Kielce wyróżnił dwóch zawodników: Andreasa Wolffa, który zanotował 14 interwencji (33% skuteczności) oraz Alexa Dujshebaeva, który zdobył 10 bramek na 11 prób.

My rotowaliśmy składem, byliśmy w większym gazie niż Vardar, a dodatkowo nasz bramkarz odbił więcej piłek niż bramkarz rywali – Andi zagrał świetny mecz. Bardzo dobrze zagrał też Alex. Spotkanie było pełne zwrotów akcji, ale to my przez sześćdziesiąt minut zachowaliśmy zimną krew - mówił trener.

Choć spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla nas, bo Vardar od razu objął prowadzenie, a później po lepszym okresie gry kielczan, znów dał nam się we znaki, kilkakrotnie przechylając szalę na swoją stronę, to Mistrzowie Polski ostatecznie odnieśli załużone zwycięstwo.

Zawsze powtarzam, że możesz wygrywać przez pięćdziesiąt dziewięć minut, a w sześćdziesiątej przegrać. Te dwa punkty są bardzo ważne w perspektywie naszych marzeń o Final4 - podsumował Talant Dujshebaev.