24.11.2020, 12:00
Młodzież

Pół na pół

• Maciej Szarek

W ubiegły weekend juniorskie drużyny KS Vive Kielce rozegrały dwa spotkania. Juniorzy pod wodzą Aleksandra Litowskiego pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30:26, juniorzy młodsi trenera Pawła Grecaka minimalnie ulegli zaś SMS ZPRP Kielce 26:28.

Oba spotkania odbyły się w sobotę w ramach rozgrywek juniorskich i dostarczyły wielu emocji. Najpierw zespół trenera Litewskiego zmierzył się z KSZO Ostrowiec i odniósł zwycięstwo po bardzo wyrównanym meczu. W pierwszej połowie prowadzenie co rusz przechodziło z rąk do rąk, a na zmianę stron zawodnicy schodzili przy remisowym wyniku (15:15). Decydujący moment spotkania przypadł na kwadrans przed końcem, kiedy to nasi gracze zdobyli cztery bramki z rzędu i zbudowali przewagę od stanu 21:21 do 25:21. Rywale robili, co mogli, ale nie udało im się doprowadzić choćby do trafienia kontaktowego (30:26). Bardzo dobre występy zaliczyli Aleksander Pinda (11 bramek) oraz Maciej Siołek (7).

Juniorzy młodsi pod opieką szkoleniowca Grecaka rywalizowali wówczas z bardzo silną drużyną NLO ZPRP SMS Kielce. Zawodnicy KS Vive Kielce zanotowali świetny początek (3:1), rywale bardzo szybko wyrównali jednak stan meczu (4:4). Na każde kolejne trafienie naszego zespołu SMS odpowiadała jednak dwoma i w ten sposób rywale jeszcze do przerwy wypracowali pięć trafień zaliczki (15:10). W 42. minucie gry różnica sięgnęła nawet siedmiu goli (23:16), ale nasi zawodnicy dzielnie rzucili się w pogoń. W końcówce podopieczni Pawła Grecaka prezentowali się bardzo dobrze i niewiele zabrakło, by dogonili przeciwników (26:28). Po stronie KS Vive Kielce najczęściej punktowali Krzysztof Barucha (7) oraz Adam Winiarski (6).

Bardzo intensywny dla naszych juniorów będzie za to obecny tydzień. Kolejne mecze rozegrają juniorzy (zarówno w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów, jak i w II lidze), juniorzy młodsi (w tym derbowe starcie dwóch ekip KS Vive Kielce), a na dodatek sezon w najbliższą niedzielę rozpoczną gracze w kategorii młodzika, w której nasz klub posiada aż pięć drużyn.