Rozgrywki młodzieży zawieszone. Juniorzy walczyli w II lidze

• Maciej Szarek

• Patryk Ptak

Patryk_Ptak

Podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego rozegrali w ubiegłym tygodniu dwa spotkania w ramach Grupy Mistrzowskiej II ligi. KS Vive Kielce uległ co prawda zarówno SMS III ZPRP Kielce, jak i ASPR Zawadzkie, w obu meczach walka była jednak niezwykle zacięta. Decyzją władz ZPRP, przynajmniej do 9 kwietnia, zawieszono natomiast rozgrywki dzieci i młodzieży.

W minionym tygodniu na placu boju wśród młodzieży osamotnieni zostali juniorzy pod opieką Aleksandra Litowskiego. KS Vive Kielce kontynuował rozgrywki w II lidze, mając przed sobą dwa spotkania z drużynami z czołówki tabeli.

Najpierw, w środę, młodzi przedstawiciele naszego klubu stanęli w szranki w kieleckich derbach przeciwko SMS III ZPRP. Lepiej w mecz weszli rywale, prowadząc 4:1 po 5. minutach gry. Nie minął jednak kwadrans, a na tablicy wyników znów pojawił się remis, KS Vive Kielce szybko odrobił straty. Co więcej, dzięki serii sześciu bramek nasi gracze zbudowali nawet solidną zaliczkę (13:9, 17. min), choć do przerwy to SMS prowadziła jednym “oczkiem” (20:19). Druga partia toczyła się w rytmie gol za gol, jeszcze kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem utrzymywał się status quo (33:33). Niestety, ostatnie słowo należało do gości, którzy zapewnili sobie dwa punkty w ostatniej akcji.

Kilka dni później naszych juniorów czekał wyjazd do Zawadzkich. Sobotnie starcie również przyniosło wiele emocji, bo kielczanie postawili ciężkie warunki znacznie wyżej notowanym rywalom. Jeszcze w 17. minucie gry to KS Vive Kielce prowadził 9:8, ale ostatnie fragmenty pierwszej partii należały już do gospodarzy, którzy do przerwy wypracowali przewagę trzech trafień (18:15). Po zmianie stron nasi gracze wciąż walczyli bardzo ambitnie, efektem czego doprowadzili do remisu 21:21 w 39. minucie spotkania. Losy meczu rozstrzygnęły się jednak między 47. a 51. minutą. Na sześć goli Zawadzkich kielczanie odpowiedzieli tylko jedną bramką (32:27). Taką przewagę gospodarze “dowieźli” już do końca meczu.

W obu spotkaniach najlepszym strzelcem KS Vive Kielce był Aleksander Pinda, który zdobył odpowiednio dziewięć i dziesięć bramek. Dzięki kolejnym trafieniom rozgrywający plasuje się na pozycji lidera wśród klasyfikacji najlepszych strzelców (122 bramki w 15 meczach). Warto odnotować także pozycje Macieja Siołka (22. lokata, 69 bramek w 14 meczach) oraz Piotra Rękasa (38., 54/14)

W ligowej tabeli nasza drużyna znajduje się, niestety, na ostatnim, ósmym miejscu. Prowadzi AZS AGH Kraków, za nimi ASPR Zawadzkie i dwie drużyny SMS ZPRP Kielce. Pamiętajmy jednak, że nasi gracze mierzą się głównie ze starszymi i bardziej ogranymi rywalami. Doświadczenie zebrane w ten sposób ma zaprocentować w przyszłości.

W najbliższym czasie na parkiecie nie zobaczymy pozostałych grup młodzieżowych. W związku z ukazaniem się Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 25.03.2021 r., regulującym najnowsze obostrzenia panujące w kraju dot. stanu epidemii, Komisarz Rozgrywek ZPRP podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek dzieci i młodzieży. Pauza trwać będzie od 27 marca do, co najmniej, 9 kwietnia.