26.04.2021, 10:23
Młodzież

Zwycięstwo juniorów na koniec zmagań w II lidze

Juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego pokonali SMS III ZPRP Kielce (34:30) w ostatniej kolejce rozgrywek II ligi. To koniec sezonu dla graczy w tej kategorii wiekowej. W przyszły weekend zmagania o Mistrzostwo Polski rozpoczną za to juniorzy młodsi.

Sobotnie spotkanie z SMS ZPRP Kielce zamykało rozgrywki II ligi dla drużyny KS Vive Kielce. Młodzi przedstawiciele naszego klubu szybko wypracowali przewagę 7:3 już po ośmiu minutach gry. W kolejnych minutach żółto-biało-niebiescy skutecznie utrzymywali osiągniętą zaliczkę, z którą dotarli do przerwy (20:16). Po zmianie stron rywale zwiększyli tempo, dzięki czemu zdobyli pierwszą od dłuższego czasu bramkę kontaktową (21:22, 36. min.), ale po chwili nasza drużyna zanotowała wspaniałą serię pięciu trafień, czym w zasadzie zapewniła sobie zwycięstwo. Na koniec spotkania różnica ponownie wyniosła cztery bramki (34:30).

Prestiżowe zwycięstwo w kieleckich derbach pozwoliło naszej drużynie zakończyć sezon w dobrych humorach, ale nie zmieniło to pozycji KS Vive Kielce w ligowej tabeli. Żółto-biało-niebiescy zajęli 8. miejsce w Grupie Mistrzowskiej z bilansem 2 zwycięstw i 12 porażek. Przypomnijmy jednak, że sam awans do tej fazy był sporym sukcesem, na przestrzeni całych zmagań młodzi kielczanie mierzyli się przecież ze znacznie bardziej doświadczonymi i silniejszymi rywalami. W pierwszej części sezonu KS Vive Kielce wywalczyło 4. lokatę w swojej grupie.

13 bramek w sobotnim meczu zdobył Aleksander Pinda, czym umocnił się na czele klasyfikacji strzelców II ligi (153 bramki w 18 meczach). Niektórym zespołom pozostały jeszcze spotkania do rozegrania, ale rozgrywający KS Vive Kielce ma duże szanse na utrzymanie miana lidera do końca rozgrywek.

Za tydzień do gry powrócą juniorzy młodsi, którzy rozegrają fazę 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Ich zmagania odbywać się będą od piątku do niedzieli. Naszą drużynę reprezentować będą ekipy pod opieką trenerów Pawła Grecaka oraz Dominika Żyły.