25.05.2021, 11:41
Młodzież

Świetny tydzień młodzików. Dwie drużyny w ćwierćfinale

Obie ekipy młodzików pod egidą KS Vive Kielce awansowały do ćwierćfinału Pucharu ZPRP. Młodzi przedstawiciele naszego klubu świetnie poradzili sobie w tracie weekendowych zmagań. Na sześć rozegranych spotkań nasze drużyny odniosły aż pięć zwycięstw.

Od piątku do niedzieli zawodnicy w kategorii młodzika rywalizowali w fazie 1/8 finału Pucharu ZPRP. KS Vive Kielce reprezentowały dwie drużyny. Pierwsza z nich, jako zwycięzca turnieju w poprzedniej rundzie, była gospodarzem zmagań. Druga natomiast udała się na wyjazd do Zawiercia.

KS Vive I Kielce, pod opieką trenera Krzysztofa Palucha, dalej idzie jak burza. Chłopcy znów odnieśli komplet zwycięstw w swoim turnieju i, podobnie jak dwa tygodnie temu, wywalczyli awans z pierwszej pozycji. Tym razem nagrodą jest miejsce w najlepszej ósemce w Polsce.

Najpierw nasi młodzi przedstawiciele rozbili Piotrkowianina (41:24), kiedy to od początku meczu na jedną bramkę gości kielczanie odpowiadali dwoma lub trzema trafieniami. Nieco więcej emocji dostarczyło starcie z Samborem Tczew. Rywale potrafili dotrzymać nam kroku do przerwy (13:12). Po zmianie stron KS Vive Kielce zanotował pięć bramek z rzędu i takiej przewagi nie wypuścił już do końca spotkania (29:24). Najwięcej nerwów kosztował jednak ostatni mecz, przeciwko ekipie z Oborników. Po pół godzinie gry to rywale prowadzili trzema bramkami (16:13), ale po powrocie na parkiet podopieczni trenera Palucha dzięki bardzo konsekwentnej grze nie tylko odrobili straty z nawiązką, ale i zbudowali zaliczkę (31:27).

Najskuteczniejszym zawodnikiem weekendu w szeregach KS Vive Kielce był Bartłomiej Malarz, autor 32 bramek w trzech meczach. Nic dziwnego zatem, że to właśnie on otrzymał również tytuł MVP w zespole KS Vive I Kielce. Łącznie w dwóch turniejach Malarz zgromadził 54 gole, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców całych rozgrywek. To nie koniec dobrych informacji, bo szóstą lokatę zajmuje Piotr Tarłowski z KS Vive II Kielce (49 bramek).

Obaj zawodnicy będą mieć szansę na dalsze powiększanie swojego dorobku, KS Vive Kielce II również awansowało bowiem do kolejnej rundy. Wszystko zaczęło się od bardzo wyrównanego meczu z ekipą gospodarzy z Zawiercia, którzy prowadzili niemal cały mecz. Dopiero kwadrans przed końcem nasi zawodnicy zanotowali serię czterech bramek, co przełożyło się na zwycięstwo (38:36). Mniej szczęścia drużyna Dominika Czerwińskiego miała kolejnego dnia, Agrykola Warszawa postawiła bowiem poprzeczkę niesamowicie wysoko. Gracze ze stolicy rozegrali świetne spotkanie i pokonali kielczan aż 34:17. O awansie decydowało zatem końcowe starcie z Tęczą Kościan. Nasi gracze wspaniale podnieśli się po przegranej dzień wcześniej i rozegrali koncertową pierwszą połowę, budując w niej jedenaście bramek przewagi. Wygrana była zatem formalnością (35:31). Tytułem MVP w KS Vive II Kielce wyróżniono Jakuba Osucha.

W tym tygodniu ćwierćfinałowe turnieje rozegrają juniorzy młodsi. Młodzicy na tę fazę poczekają o tydzień dłużej.

Turniej I (Kielce):

KS Vive I Kielce - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 41:24 (20:7)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Marcel Latosiński, Bartłomiej Malarz, Olaf Tobera (wszyscy po 7)
Trener: Krzysztof Paluch

KS Vive I Kielce - MKS Sambor Tczew 29:24 (13:12)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz 13, Mikołaj Smysło 4

KS Vive I Kielce - SKF KPR Sparta Oborniki 31:27 (13:16)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz 12, Marcel Latosiński 5

Turniej II (Zawiercie):

KS Viret CMC Zawiercie - KS Vive II Kielce 36:38 (16:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Piotr Tarłowski 13, Jakub Osuch 9
Trener: Dominik Czerwiński

KS Vive II Kielce - UKPR Agrykola Warszawa 17:34 (7:18)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Piotr Tarłowski, Maciej Marczewski, Jakub Osuch, Adrian Malicki, Marcel Syczuk (wszyscy po 3)

MKS Tęcza Folplast Kościan - KS Vive II Kielce 31:35 (10:21)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Maciej Kowalski 10, Jakub Osuch 9