30.06.2021, 12:00
Młodzież

KS Vive Kielce najlepszy w Świętokrzyskiej Lidze Chłopców

Drużyna dzieci złożona z zawodników z roczników 2008 oraz 2009 pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego triumfowała w Świętokrzyskiej Lidze Chłopców! KS Vive I Kielce wygrał wszystkie dziesięć spotkań i okazał się najlepszą drużyną w województwie w swojej kategorii wiekowej.

Rozgrywki najmłodszych ze wszystkich podopiecznych KS Vive Kielce trwały od 13 maja do 18 czerwca. W ciągu nieco ponad miesiąca nasi młodzi przedstawiciele rozegrali dziesięć spotkań w ramach Świętokrzyskiej Ligi Chłopców. Z racji na wiek uczestników mecze trwały po 40 minut.

W zmaganiach udział wzięło sześć drużyn. Nasi gracze rywalizowali z dwiema ekipami KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego, SPR Wisłą Sandomierz, UKS SMS Wybickim oraz KSSPR Końskie. Końcową kolejność w tabeli ustalono na podstawie ligowych rozgrywek, w których każda para mierzyła się dwukrotnie

KS Vive I Kielce nie pozostawił jednak złudzeń, kto był najlepszą drużyną w stawce. Gracze Aleksandra Litowskiego wygrali wszystkie dziesięć spotkań. Paradoksalnie, najtrudniejszy okazał się pierwszy mecz, przeciwko drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego (30:27). Po pierwszej połowie nasza drużyna przegrywała jedną bramką (12:13), ale dobra druga partia pozwoliła odwrócić losy gry.

W kolejnych starciach różnica na tablicy wyników była zdecydowanie większa. Dla przykładu, drugą z drużyn KSZO KS Vive I Kielce rozbił aż 34:2. Rywale w obu połowach meczu zdobyli zaledwie po jednym golu. Nieco więcej emocji przyniosło jeszcze domowe spotkanie z KSSPR Końskie, bo różnica sześciu “oczek” to drugie najmniejsze zwycięstwo naszej drużyny w rozgrywkach (26:20). Królem strzelców w szeregach KS Vive Kielce został Mateusz Tkaczyk, syn byłego kapitana Łomża Vive Kielce - Grzegorza Tkaczyka. Zawodnik do bramek rywali trafił aż 56 razy.