Juniorzy zagrają w II lidze
06.09.2021, 10:45
Młodzież

Juniorzy zagrają w II lidze

Klub Sportowy Vive II Kielce w sezonie 2021/2022 przystąpi do zmagań w 4. grupie II ligi piłkarzy ręcznych. W tabeli miejsce znalazło 14 zespołów. Rozgrywki ruszą w drugiej połowie września.

Jak co roku, skład zaplecza pierwszej drużyny Łomża Vive Kielce stworzą najbardziej utalentowani kieleccy juniorzy. W tym sezonie kadra KS Vive II Kielce, który poprowadzi trener Aleksander Litowski, składać się będzie z zawodników z roczników 2003 oraz 2004. Oznacza to, że do części chłopców, którzy byli już częścią drużyny w zeszłym sezonie, dołączyli młodsi koledzy, który rok temu rywalizowali w kategorii juniora młodszego pod opieką trenera Pawła Grecaka. To właśnie ten zespół w ubiegłym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Drużyna KS Vive II Kielce dołączy do śląskiej, czwartej grupy II ligi piłkarzy ręcznych. W ubiegłym sezonie KS Vive II Kielce w pierwszej części rozgrywek zajął bardzo wysokie 4. miejsce, dzięki czemu w drugiej połowie sezonu młodzi przedstawiciele naszego klubu rywalizowali w Grupie Mistrzowskiej.

W sezonie 2021/2022 nie dojdzie już do rozbicia rozgrywek na dwie części. II liga przeprowadzona zostanie w tradycyjny sposób. W tabeli znalazło się miejsce dla 14 ekip, oprócz KS Vive II będą to AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce, UKS SMS Wybicki Kielce, SUMKS Jedynka Myślenice, SPR Górnik Zabrze, SMS ZPRP III Kielce, SPR Stal II Mielec, Grupa Azoty Unia II Tarnów, SPR Orzeł Przeworsk, HLB Buskowianka, MOSiR Bochnia, MKS Ustroń oraz AZS AGH II Kraków. Rozgrywki ruszą w drugiej połowie września, na naszych zawodników czeka 26 spotkań.

Juniorzy, w takim samym składzie jak w II lidze, równocześnie występować będą również w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów, a następnie - miejmy nadzieję - w Mistrzostwach Polski Juniorów. To właśnie te rozgrywki będą głównym celem zespołu. Zmagania w II lidze, gdzie nasi chłopcy niejednokrotnie mierzyć się będą przeciw o wiele bardziej doświadczonym oraz silniejszym fizycznie rywalom, posłużą jako doskonały trening i stanowić wartościowe zderzenie z dorosłą piłką ręczną.