Mistrzowie Polski w Teatrze Żeromskiego
13.09.2021, 12:04
News Poza boiskiem

Mistrzowie Polski w Teatrze Żeromskiego

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Drużyna Łomża Vive Kielce wzięła udział w 3. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kielcach, w ramach którego na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego wystawiane są najlepsze sztuki zespołów teatralnych z całej Europy.

To ogromny zaszczyt dla klubu oraz możliwość bycia częścią ważnego dla Kielc wydarzenia kulturalnego! W miniony piątek, 10 września, drużyna Łomża Vive Kielce obejrzała spektakl pt. „Deklica s strunami” przygotowany we współpracy słoweńskiego SNG Drama Ljubljana oraz macedońskiego Moving Music Theatre z Bitoli, który opowiadał historię utalentowanej skrzypaczki, rozgrywającą się na pograniczu świata realnego i świata snu, w której tle rozgrywały się wydarzenia społeczne współczesnej Europy. Spektakl odbył się z polskimi oraz angielskimi napisami, a aktorzy podczas spektaklu mówili po słoweńsku, angielsku i niemiecku.

Bardzo mi się podobało! Było ciekawie, czasem śmiesznie, a aktorzy przemycili też kilka ważnych prawd – komentował po spektaklu Branko Vujović.

Mnie z kolei urzekła nieoczywistość tej sztuki, to nie było prowadzenie za rączkę, widz musiał pomyśleć, by zrozumieć wszystko, co się działo – mówił Tomasz Gębala – Myślę, że najfajniejsze było to, że czuć było emocje. Widać było prawdziwych ludzi, a nie obrazek na ekranie. Ja raczej nie chodzę do teatru, nawet nie bardzo do kina. Muszę jednak przyznać, że po tym spektaklu może będę chodził częściej, te siedemdziesiąt minut minęło mi bardzo szybko!

Ja też niekoniecznie chodzę do teatru, w zasadzie w ogóle nie chodzę i to był mój pierwszy raz – śmiał się rozgrywający – Ale naprawdę mi się podobało i zaprosiłbym każdego w to miejsce, bo każdy znajdzie tu coś, co mu się spodoba!

3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny odbywa się w Kielcach w dniach 2 września – 12 października.

Szczegóły oraz bilety na https://teatrzeromskiego.pl/.

 

~ fot. W. Habdas