06.10.2021, 15:50
Poza boiskiem Autor: Tomasz Fąfara

Było zabawnie i niezręcznie w Calimero Cafe

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Za nami bardzo udane spotkanie w Calimero Cafe Paderewskiego. Nowi zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce, Miguel Sanchez, Dylan Nahi i Damian Domagała odpowiedzieli na wiele ciekawych pytań sympatyków piłki ręcznej podczas NieZręcznej Rozmowy we wtorkowe popołudnie.

Spotkanie w ramach NieZręcznej Rozmowy odbyło się we wtorek, 5 października, w Calimero Cafe Paderewskiego, w Kielcach. Jak nazwa wskazuje, poruszane podczas rozmowy tematy dotyczyły nie tylko piłki ręcznej, a momentami ze względu na trudne i podchwytliwe pytania zawodnicy musieli wybrnąć z niezręcznych sytuacji. 

Dylan opowiedział m. in. o swoich afrykańskich korzeniach (rodzice pochodzą z Wybrzeża Kości Słoniowej), zamiłowaniu do mody i planach utworzenia własnej kolekcji ubrań lub butów po zakończeniu kariery. Miguel podzielił się swoją pasją do psychologii, mówiąc m. in. o roli psychologa w sportach drużynowych i procesie radzenia sobie z porażkami w zespole. Wspominał także pierwsze spotkanie z trenerem Talantem Dujshebaevem, który wprowadził go do seniorskiej drużyny Ciudad Real. Damian mówił o kulisach transferu do drużyny Mistrzów Polski, swoich doświadczeniach w kieleckim SMS i pierwszych wrażeniach po zamianie środowiska rówieśników na seniorski zespół.

Zawodnicy wzięli też udział w teście wiedzy o naszym klubie (dzięki pomocy publiczności zdołali nawet przypomnieć sobie piosenkę, jaką na pożegnanie śpiewali Julenowi Aginagalde nasi kibice!), a także w serii pytań, które sprawiły, że momentami było naprawdę NieZręcznie. A ponieważ spełnili wyzwanie rzucone przez właściciela kawiarni Calimero Cafe Paderewskiego, Pana Mariusza, i odpowiedzieli bezbłędnie na 15 z 20 quizowych pytań, wszyscy uczestnicy spotkania, otrzymali od gospodarzy drobne upominki. Tego wieczora rozdaliśmy także vouchery na bilety na mecz Ligi Mistrzów z SG Flensburg-Handewitt, który odbędzie się w Kielcach 13 października.

Śmiechu i pozytywnie niezręcznych sytuacji było co nie miara. Wszyscy zawodnicy z dużą otwartością odpowiadali na pytania gości, a w dodatku Miguel popisywał się naprawdę wysokim – jak na tak krótki czas nauki – poziomem języka polskiego! Na koniec Dylan, Miguel i Daniel z przyjemnością pozowali do zdjęć oraz składali autografy na koszulkach, szalikach i plakatach.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom kawiarni Calimero Cafe Paderewskiego, Mariuszowi i Łukaszowi, za gościnę oraz wszystkim uczestnikom spotkania za wspaniałą atmosferę i wiele ciekawych pytań!