11.10.2021, 14:40
Młodzież

Niespotykany wynik w meczu młodzików – 56:8!

W ubiegłym tygodniu młodzież KS Vive Kielce rozegrała pięć spotkań. Wciąż niepokonana pozostaje drużyna juniorów trenera Aleksandra Litowskiego, a wśród młodzików, którzy właśnie rozpoczęli sezon, padł niespotykany wynik. Podopieczni Tomasza Litwina pokonali KSSPR Końskie aż 56:8.

Cotygodniowy raport zacznijmy od najstarszych, czyli drużyny juniorów prowadzonej przez trenera Aleksandra Litowskiego. Nasi młodzi reprezentanci w ubiegły weekend rozegrali dwa zwycięskie spotkania. Najpierw w ramach II pokonali Górnik Zabrze (26:25), a potem w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów ograli KSZO Ostrowiec (36:25).

Już po samym wyniku widać, że zdecydowanie więcej emocji przyniosło pierwsze starcie. Górnicy prowadzili przez całą pierwszą połowę, dopiero w 40. minucie do ponownego remisu doprowadził Damian Domagała, siatkę rywali dziurawiący na przemian z Farukiem Yusufem (15:15). Kiedy nasza drużyna najpierw dogoniła, a potem wyprzedziła rywali, nie dała już wydrzeć sobie zwycięstwa. Choć przewaga była minimalna, wystarczyła, by sięgnąć po zwycięstwo 26:25.

Dzień później w starciu z KSZO w nieco zmienionym składzie (m.in. bez Domagały i Yusufa) kielczanie swoją dominację udowodnili o wiele szybciej. Wyrównany był tylko pierwszy kwadrans (6:6), po tym czasie nasza ekipa zanotowała serię sześciu bramek, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 12:7. Gdy zaraz po przerwie dołożyliśmy kolejne cztery trafienia bez odpowiedzi rywali, a strzeleckie popisy kontynuował Krzysztof Barucha, końcowy wynik stał się jasny. KS Vive Kielce zwyciężył 36:25.

Drużyna trenera Litowskiego świetnie rozpoczęła sezon 2021/2022. Kolejne dwa zwycięstwa oznaczają, że niepokonany KS Vive Kielce triumfował już w ośmiu spotkaniach z rzędu i lideruje zarówno tabeli 4. grupy II ligi, jak i Świętokrzyskiej Lidze Juniorów. W pierwszych rozgrywkach liderem klasyfikacji strzelców jest Faruk Yusuf (43 gole w 4 meczach).

W ŚLJ rywalizowali także podopieczni Pawła Grecaka, mierząc się ze starszymi rywalami z NLO SMS ZPRP Kielce. Mimo porażki, nasi chłopcy poprzeczkę przeciwnikom zawiesili bardzo wysoko. Do przerwy KS Vive Kielce wygrywał nawet 12:11, a do 40. minuty utrzymywał się remis (16:16). Dopiero w ostatnim fragmencie meczu o wiele bardziej doświadczeni zawodnicy z SMS udowodnili swoją przewagę. Końcowy fragment rywale wygrali bilansem 14:3, stąd pokaźna różnica na koniec zmagań (30:19). Po naszej stronie najskuteczniejszy był Bartłomiej Malarz (6 bramek).

W ubiegły weekend sezon rozpoczęli także młodzicy. Mecze 1. kolejki Świętokrzyskiej Ligi Młodzików rozegrały drużyny trenerów Tomasza Olesińskiego oraz Tomasza Litwina. Obie ekipy mierzyły się z chłopcami z KSSPR Końskich, a KS Vive Kielce ustrzelił dublet zwycięstw. W tej kategorii wiekowej zawodnicy rywalizują na dystansie 50 minut.

Zespół trenera Olesińskiego swój mecz wygrał 30:27, głównie dzięki bardzo skuteczniej pierwszej połowie (17:9). W drugiej partii nasi chłopcy dzielnie wytrzymali napór przeciwników, którzy zmniejszali straty. Niecodzienny przebieg miało za to drugie starcie młodzików. Drużyna Tomasza Litwina wygrała… 56:8, spotkanie rozpoczynając od prowadzenia… 21:0. W pierwszym meczu brylował Dawid Duda (8 bramek), w drugim Wiktor Cieśla (11).