KS Vive Kielce i MTV Braunschweig zwycięzcami VIII Memoriału Jarka Tkaczyka
25.10.2021, 10:24
Młodzież

KS Vive Kielce i MTV Braunschweig zwycięzcami VIII Memoriału Jarka Tkaczyka

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Od piątku do niedzieli dziesięć drużyn z pięciu klubów rywalizowało ze sobą w ósmej edycji Memoriału Jarka Tkaczyka współorganizowanym przez Klub Sportowy Vive Kielce oraz Szkołę Podstawową nr 39. W kategorii juniorów młodszych triumfowali podopieczni trenera Dominika Żyły, podczas gdy wśród młodzików najlepsi okazali się goście z Brunszwiku.

Coroczny memoriał odbywa się na cześć Jarosława Tkaczyka, byłego bramkarza naszego klubu, czterokrotnego Mistrza Polski oraz trenera grup młodzieżowych. Jarosław Tkaczyk zmarł w sierpniu 2013 roku po operacji serca.

W tegorocznej edycji Memoriału udział wzięło dziesięć drużyn z pięciu klubów w dwóch kategoriach wiekowych (U16 oraz U14). KS Vive Kielce reprezentowały cztery zespoły. W piątek oraz w sobotę rozgrywki odbywały się w hali na ulicy Krakowskiej, decydujące rozstrzygnięcia w niedzielę zapadły zaś w Hali Politechniki Świętokrzyskiej.

Starszą kategorię wiekową zdominowali reprezentanci naszego klubu, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Juniorzy młodsi KS Vive Kielce zajęli pierwsze dwa miejsca w tabeli, a w decydującym spotkaniu KS Vive Kielce trenera Dominika Żyły pokonał KS Vive II Kielce trenera Pawła Grecaka wynikiem 29:27, dzięki czemu zapewnił sobie triumf w zmaganiach.

Mianem najlepszych zawodników w naszych zespołach wybrano Bartłomieja Malarza oraz Wiktora Augustowskiego. Najniższe miejsce na podium przypadło zaś MTV Braunschweig.

Wyniki i klasyfikacja U16:

KS Vive Kielce - MTV Braunschweig 33:23
KS Vive Kielce - MKS Piotrkowianin 37:22
KS Vive Kielce - MOSiR Bochnia 42:18
KS Vive Kielce - KS Vive II Kielce 29:27
KS Vive II Kielce - MTV Braunschweig 32:29
KS Vive II Kielce - MKS Piotrkowianin 28:26
KS Vive II Kielce - MOSiR Bochnia 28:21

1. KS Vive Kielce
2. KS Vive II Kielce
3. MTV Braunschweig
4. MKS Piotrkowianin
5. MOSiR Bochnia

Goście z Brunszwiku poza brązowymi medalami starszej kategorii wiekowej triumfowali wśród młodzików. W tym przypadku rywalizacja była jednak o wiele bardziej zacięta, bo w końcowym rozrachunku aż trzy drużyny uzbierały identyczną liczbę punktów. O końcowej kolejności zadecydował więc bilans bramek w meczach bezpośrednich, który ustalił skład podium: MTV Braunschweig, KS Vive Kielce oraz MKS Piotrkowianin.

W ekipie KS Vive Kielce pod opieką Pawła Grecaka najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Osucha. W rozgrywkach udział wzięli także chłopcy Tomasza Litwina, ale zmagania zakończyli na piątej lokacie. W drugiej z naszych ekip wyróżniono Filipa Łapota.

Wyniki i klasyfikacja U14:

KS Vive Kielce - MTV Braunschweig 26:24
KS Vive Kielce - MKS Biłgoraj 30:11
KS Vive Kielce - MKS Piotrkowianin 20:23
KS Vive Kielce - KS Vive II Kielce 40:21
KS Vive II Kielce - MTV Braunschweig 15:21
KS Vive II Kielce - MKS Biłgoraj 22:24
KS Vive II Kielce - MKS Piotrkowianin 13:30

1. MTV Braunschweig
2. KS Vive Kielce
3. MKS Piotrkowianin
4. MKS Biłgoraj
5. KS Vive II Kielce

Rozgrywki upłynęły w przyjacielskim duchu sportowej rywalizacji. Młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w konfrontacji z rówieśnikami z całej Polski oraz gośćmi z zagranicy. Niespodzianką dla młodych adeptów szczypiorniaka była obecność zawodników drużyny Łomża Vive Kielce. W niedzielę z uczestnikami spotkali się m.in. Alex oraz Dani Dujshebaev, Igor Karačić, Tomasz Gębala i Haukur Thrastarson.

IMG_8188

IMG_8180

IMG_8139

IMG_8112

IMG_8094

DOBRE 2

DOBRE 1

2

1

_19A2254

fot. dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Klimka