11.12.2021, 18:00
Poza boiskiem

Poznajcie projektantkę koszulek drużyny Łomża Vive Kielce!

„Od razu pomyślałam, że to musi być sukces. Jestem bardzo zadowolona z projektu i szczęśliwa, że odzew kibiców jest tak pozytywny” – mówi nam Magdalena Orpych, autorka zwycięskiej propozycji koszulek drużyny Łomża Vive Kielce na sezon 2021/2022. Koszulki będą możliwe do nabycia podczas ostatniego spotkania drużyny Łomża Vive Kielce w 2021 roku przeciwko Orlen Wiśle Płock (niedziela, godz. 14.30).

Koszulki meczowe drużyny Łomża Vive Kielce na sezon 2021/2022 robią furorę. Estetyka, lawina pozytywnych komentarzy oraz ogromne zainteresowanie to w dużej mierze zasługa Magdaleny Orpych, grafika komputerowego, którego projekt pod nazwą Vigo zwyciężył w głosowaniu publiczności za pośrednictwem Polish Kit League na oficjalną koszulkę Mistrzów Polski na bieżące rozgrywki.

Kiedy zdecydowałam się wziąć udział w konkursie, stworzyłam wzór i… jakoś to samo poszło – opowiada skromnie Magdalena Orpych – Jestem bardzo zadowolona z efektu. Od razu, gdy skończyłam koszulkę, pomyślałam, że to musi być sukces. Bardzo się cieszę, że mój projekt najpierw spodobał się w głosowaniu, wygrał, a teraz dostaję bardzo pozytywny odzew, gdy koszulka jest już fizycznie na zawodnikach.

Głosowanie odbyło się w marcu 2021 roku, a w sierpniu zwycięski projekt oficjalnie ogłoszono koszulką meczową drużyny Mistrzów Polski na nowy sezon. Nasz zespół występuje w niej od początku okresu przygotowawczego.

Nie ma nic lepszego niż moment, w którym projekt, nad którym spędziło się kilkanaście godzin w PhotoShopie, staje się rzeczywistością! Największym problemem w trakcie pracy była z góry narzucona duża liczba sponsorów. Trudno było tak ich wkomponować, by koszulka wciąż była schludna i estetyczna, a sponsorskie loga nie przeszkadzały w odbiorze – kontynuuje Orpych.

P_20170521_180710_BF_p

Jak wyglądały kulisy powstawania projektu?

Najpierw przejrzałam historię koszulek klubu, żeby zobaczyć, jakie w przeszłości wykorzystywano wzory, motywy i kolory. Doszłam do wniosku, że nigdy dotąd nie zdecydowano się na przełamanie żółtego koloru niebieskim w okolicach piersi, w obszarze herbu. Taki zabieg ma sprawić, że oko będzie skupiało się właśnie na tej ciemniejszej strefie z wyeksponowanym herbem. Na środku koszulki są wzory kwadratów i prostokątów wzięte od litery "K", jak Kielce – wyjaśnia projektantka.

Dla Magdaleny Orpych nie jest to debiut w obszarze projektowania koszulek. Autorka w swoim portfolio ma, między innymi, projekt dla piłkarskiego Piasta Gliwice na sezon 2017/2018. Za swoją najbardziej pamiętną współpracę uznaje jednak tę z Robertem Lewandowskim. 

Karierę Roberta śledzę od samego początku. Jest dla mnie idolem, więc możliwość współpracy z nim była dla mnie niesamowitą sprawą. Towarzyszyłam mu z moimi grafikami przy jego największych sukcesach, jak wygranie Ligi Mistrzów. Na co dzień najbardziej interesuję się właśnie piłką nożną oraz koszykówką, ale od czasu zaprojektowania koszulki dla drużyny Łomża Vive Kielce, zaczęłam śledzi także i wyniki kielczan – kończy autorka.

Pod koniec 2021 roku do sprzedaży trafiła kolejna partia koszulek. Można je nabyć przez Internet (link) oraz w sklepiku stacjonarnym na terenie Hali Legionów (w dni robocze od 8 do 16 oraz w trakcie domowych spotkań drużyny Łomża Vive Kielce). Najbliższa okazja to pierwsza w sezonie "Święta Wojna", już w niedzielę (12.12) o godz. 14.30.

Cena koszulki to 129 złotych. W ofercie znajdują się wersje zarówno męskie, jak i damskie w rozmiarach od S do XXXL (męskie) oraz od XS do XL (damskie). Możliwa jest także personalizacja koszulki (np. nadruk swojego nazwiska).