30.12.2021, 10:54
Młodzież

Nasza młodzież dominuje w województwie

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Drużyny chłopców, juniorów młodszych oraz juniorów KS Vive Kielce kończą rok na pozycji lidera w wojewódzkich rozgrywkach młodzieżowych. Na podium swoich zmagań znajdują się także juniorzy rywalizujący w II lidze oraz młodzicy. Za nami pierwsza część sezonu 2021/2022.

Młodzież KS Vive Kielce rywalizuje na pięciu frontach. Najstarsi, czyli juniorzy, grę w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów łączą z występami w dorosłej II lidze. W niższych kategoriach wiekowych znajdują się zespoły juniorów młodszych, młodzików oraz chłopców. Łącznie nasz klub reprezentuje aż dwanaście drużyn. Rozgrywki wojewódzkie to pierwszy etap zmagań w walce o najwyższe laury na szczeblu krajowym w Mistrzostwach Polski.

II liga

Na najwyższym poziomie rozgrywkowym występuje zespół juniorów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego. W ramach czwartej grupy II ligi nasi zawodnicy regularnie mierzą się przeciw o wiele bardziej doświadczonym oraz silniejszym fizycznie rywalom. Mimo to, kielczanie przez długi czas utrzymywali się na samym szczycie tabeli, a rok 2021 zamknęli na trzeciej lokacie, ustępując jedynie drużynom z Krakowa oraz Przeworska.

W II lidze często oglądaliśmy również młodych zawodników pierwszej drużyny Łomża Vive Kielce, czyli Faruka Yusufa oraz Damiana Domagałę. To właśnie Nigeryjczyk jest najlepszym strzelcem zespołu (69 bramek), choć wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach. Daje to fenomenalną średnią niemal dziesięciu bramek na mecz.

II liga

Juniorzy (rocznik 2002/2003)

Ta sama drużyna trenera Litowskiego bierze udział w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów. To właśnie rozgrywki juniorskie i walka o medal Mistrzostw Polski Juniorów są głównym celem zespołu. By zakwalifikować się jednak na szczebel krajowy, najpierw należy zająć czołowe lokaty w zmaganiach wojewódzkich.

A z tym zadaniem KS Vive Kielce z radzi sobie śpiewająco. Nasz zespół zanotował jak dotąd komplet dwunastu zwycięstw i pewnie lideruje ligowej tabeli. Najskuteczniejszym graczem zespołu w tych rozgrywkach jest Krzysztof Barucha, autor 74 trafień w 11 meczach, co jest czwartym wynikiem w całej lidze.

W ŚLJ występuje także druga drużyna pod egidą KS Vive Kielce. Jest to zespół trenera Dominika Żyły złożony z zawodników o dwa lata młodszych. Mimo że KS Vive I Kielce rywalizuje ze starszymi przeciwnikami, radzi sobie bardzo dobrze, zajmując najniższe miejsce na podium.

Juniorzy

Juniorzy Młodsi (2005/2006)

Skoro podopieczni trenera Żyły z powodzeniem uczestniczą w zmaganiach starszej kategorii wiekowej, nie dziwne, że nie mają sobie równych w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych. Nasza drużyna przewodzi stawce z kompletem trzech zwycięstw, a trzecie miejsce wśród najlepszych strzelców ligi zajmuje Dominik Trela (27 bramek w 3 meczach).

Junior Młodszy

Młodzicy (2007/2008)

Największą reprezentację KS Vive Kielce ma jednak w rozgrywkach młodzików. W tej kategorii wiekowej nasz klub wystawił aż cztery drużyny. Najlepiej radzi sobie KS Vive I Kielce pod opieką trenera Pawła Grecaka. Kielczanie zajmują drugą lokatę w tabeli, ale mają trzy zaległe spotkania i ogromne szanse na przeskoczenie w stawce liderów z Końskich.

Kolejne miejsca w tabeli zajmują KS Vive III Kielce (Tomasz Olesiński), KS Vive II Kielce (Tomasz Litwin) oraz KS Vive IV Kielce (Aleksander Litowski). Ostatnia z wymienionych drużyn złożona jest jednak z graczy o rok młodszych niż pozostali koledzy. Drugie miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców zajmuje Bartosz Wąsik z KS Vive III Kielce (83 bramki w 9 meczach).

Młodzik
Chłopcy (2009/2010)

Najmłodszą kategorią wiekową, w której prowadzone są ligowe rozgrywki, jest Świętokrzyska Liga Chłopców. Na tym polu nasz klub reprezentują trzy drużyny, a dwie z nich przewodzą stawce z kompletem zwycięstw. 

Pierwsze miejsce należy do KS Vive II Kielce (Dominik Żyła), drugie natomiast do kolegów z KS Vive I Kielce (Tomasz Litwin). Nieco niżej znajduje się KS Vive III Kielce pod dowództwem trenera Dominika Czerwińskiego, ale ta grupa złożona jest z młodszych zawodników względem poprzedników. Najlepszym strzelcem kielczan spośród wszystkich ekip jest Dominik Tobera (33 bramki w 4 meczach), co jest drugim wynikiem w lidze.

Chłopcy
Źródło tabel: zprp.pl (stan na 30 grudnia 2021 roku)