31.01.2022, 10:19
Młodzież

Damian, Faruk i Czarek pomogli w II lidze

KS Vive Kielce pokonał SPR Górnik Zabrze (36:23) w ramach 17. kolejki rozgrywek II ligi. Drużyna Aleksandra Litowskiego losy spotkania rozstrzygnęła jeszcze przed przerwą, a w meczu udział wzięli Damian Domagała, Cezary Surgiel oraz Faruk Yusuf. Było to jedyne spotkanie grup młodzieżowych w ubiegłym tygodniu.

Jeszcze nie tak dawno drużyna trenera Aleksandra Litowskiego cieszyła się z awansu do fazy 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów (więcej szczegółów TUTAJ), teraz powróciła do zmagań w ramach II ligi.

Tym razem kielczanie podejmowali SPR Górnik Zabrze. Nasz zespół wzmocnili gracze występujący na co dzień w seniorskiej drużynie Łomża Vive Kielce: Cezary Surgiel, Faruk Yusuf oraz Damian Domagała.

KS Vive Kielce na parkiecie dominował od pierwszej minuty, choć z początku rywale potrafili dotrzymać nam kroku. Po kwadransie gospodarze prowadzili 6:4, ale im dalej w las, tym przewaga kielczan zaczęła się coraz bardziej uwidaczniać. Gracze trenera Litowskiego kolejne bramki zaczęli zdobywać seriami, dzięki czemu do przerwy różnica urosła do dziewięciu trafień (18:9), a po zmianie stron w apogeum sięgnęła aż czternastu "oczek" (30:16, 45. min.).

Nasza drużyna grała bardzo zespołowo, a bramki równo rozkładały się pośród wielu zawodników. W ostatnim fragmencie gospodarze nie podkręcali już tempa, dzięki czemu końcowa przewaga kielczan utrzymała się na podobnym poziomie (36:23).

Zwycięstwo umocniło nasz zespół na trzeciej lokacie w ligowej tabeli. Kielczanie notują obecnie bilans 12 zwycięstw i 4 porażek, ustępując jedynie liderom z Przeworska oraz ekipie AZS AGH Kraków. Najskuteczniejszym zawodnikiem KS Vive Kielce jest Faruk Yusuf (74 bramki w 8 spotkaniach) a tuż za nim Krzysztof Barucha (71 bramek w 15 spotkaniach).

W obecnym tygodniu (od 31 stycznia do 6 lutego) na parkietach zobaczymy juniorów młodszych w ramach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych oraz juniorów, którzy rozegrają kolejny etap Mistrzostw Polski Juniorów. Faza 1/8 finału odbędzie się w Kwidzynie.