20.02.2022, 13:56
Młodzież

Juniorzy zagrają o medale Mistrzostw Polski!

Drużyna juniorów KS Vive Kielce awansowała do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. Podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego zdominowali turniej w Legnicy (od 18 do 20 lutego), odnosząc trzy zwycięstwa i zajmując pierwsze miejsce w tabeli.

Nasza drużyna turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Legnicy rozpoczęła z dużym impetem. Już po pięciu minutach inauguracyjnego spotkania z Gwardią Opole kielczanie prowadzili 5:1. Z czasem rywale odrobili straty, na moment wyszli nawet na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą KS Vive Kielce odzyskał inicjatywę (16:15). Po zmianie stron nasz zespół dalej dyktował tempo gry, budując zaliczkę trzech trafień, ale opolanie po raz kolejny nie dali za wygraną (24:24, 51. min.). Mecz rozstrzygnął się dopiero w końcowym fragmencie, w trakcie którego więcej zimnej krwi zachował zespół trenera Litowskiego (29:26). Ważne bramki w decydującym okresie zdobył najskuteczniejszy w meczu Patryk Wasiak (8 goli).

Rozgrywający naszej drużyny identyczny zapis strzelecki zanotował także w sobotę, a KS Vive Kielce odniósł kolejne zwycięstwo. Kielczanie pokonali UKS Anilanę Szkołę Gortata Łódź (25:23). Spotkanie miało bardzo podobny przebieg do poprzedniego: ekipa trenera Litowskiego prowadziła i uciekała niemal przez cały mecz. Rywale potrafili kurczowo trzymać się naszych przedstawicieli (pięć minut przed końcem meczu różnica wynosiła zaledwie jedną bramkę), ale w decydującym momencie KS Vive Kielce nie wypuścił zwycięstwa z rąk.

Dzięki sześciu punktom w tabeli kielczanie byli pewni awansu jeszcze przed ostatnim niedzielnym meczem turnieju przeciwko gospodarzom, czyli MSPR Siódemce-Huras Legnica. Spotkanie to okazało się najbardziej jednostronną rywalizacją w zmaganiach, bo KS Vive Kielce wysoką przewagę zbudował już do przerwy (17:11). Po powrocie do gry dystans stale rósł dzięki wielu bramkom m.in. Filipa Wawrzyniaka czy Jakuba Lubczyńskiego. Ostatecznie kielczanie wygrali różnicą trzynastu “oczek” (36:23).

Zwycięstwo w Legnicy zapewniło naszej drużynie udział w Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. Cztery najlepsze drużyny w kraju zmierzą się o medale.