12.03.2022, 15:36
Młodzież

Kieleccy juniorzy najlepsi w Polsce!

Juniorzy KS Vive Kielce wywalczyli złoty medal Mistrzostw Polski! W trakcie finałowego turnieju w Płocku podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego pokonali Orlen Wisłę Płock (36:20) oraz MKS Pałac Młodzieży Tarnów (32:26).

Mistrzostwa Polski od początku sezonu były głównym celem drużyny, która występy na szczeblu młodzieżowym łączy z rywalizacją w dorosłej II lidze. KS Vive Kielce przez dotychczasowe fazy MP przeszedł suchą stopą, wygrywając kolejno Świętokrzyską Ligę Juniorów, a później eliminacyjne turnieje w Tarnowie, Kwidzynie oraz Zabrzu. Ostatnim etapem zmagań był finałowy turniej w Płocku.

Półfinał (piątek, 11 marca)

Na inaugurację imprezy doszło do prestiżowego, płocko-kieleckiego starcia. Kielczanie rozegrali świetne spotkanie i rozbili Orlen Wisłę Płock 36:20. Wyrównany był jedynie pierwszy kwadrans, po którym gospodarze prowadzili 5:4. Od tego momentu podopieczni Aleksandra Litowskiego zanotowali serię sześciu bramek, by do końca pierwszej partii jeszcze powiększyć przewagę (17:9).

Po zmianie stron kielczanie ani myśleli zwalniać tempa. W naszej bramce skutecznie rywali powstrzymywał Kornel Poźniak, a po drugiej stronie parkietu bez większych problemów przedzierali się Szymon Wiaderny (8 bramek) oraz Jakub Lubczyński (5). Efektem tego zaraz po przerwie KS Vive Kielce dołożył kolejne trzy bramki z rzędu i różnica przebiła barierę dziesięciu goli (20:9). Dominujący na parkiecie chłopcy trenera Litowskiego konsekwentną postawą ustalili końcową różnicę na szesnaście “oczek” (36:20).

Orlen Wisła Płock - KS Vive Kielce 20:36 (9:17)

KS Vive Kielce: Poźniak, Biela - Przybylski 2, Pinda 1, Wiaderny 8, Wasiak 1, Majchrzak 3, Wawrzyniak 4, Kotliński 3, Olczyk 3, Świt, Makuła, Yusuf 4, Grzybowski, Filipowicz 2, Lubczyński 5

Finał (sobota, 12 marca)

Finałowym rywalem kielczan został MKS Pałac Młodzieży Tarnów, który dzień wcześniej pokonał Siódemkę Huras Legnica (31:25). Rywale postawili kielczanom bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę, bo po pierwszym pół godzinie tarnowianie prowadzili 13:10, inicjatywę utrzymując od pierwszej minuty.

Po powrocie do gry drużyna trenera Litowskiego potrafiła jednak wznieść się na znacznie wyższy poziom, który okazał się nieosiągalny dla rywali. W niecałe osiem minut kielczanie odrobili straty (15:15), by dzięki kolejnym seriom bramek krok po kroku odskakiwać przeciwnikom aż do końcowego wyniku 32:26. W kieleckiej drużynie funkcjonowało wszystko: skuteczna bramka, mocna obrona oraz efektywny atak z Szymonem Wiadernym na czele (12 bramek). Doskonała druga połowa zapewniła KS Vive Kielce tytuł Mistrzów Polski Juniorów 2022!

Co więcej, przedstawiciele KS Vive Kielce zgarnęli również wiele wyróżnień indywidualnych: najlepszym bramkarzem finałowego turnieju został Karol Poźniak, najlepszym środkowym rozgrywającym Filip Wawrzyniak, najlepszym prawym rozgrywającym Faruk Yusuf, a tytuł MVP turnieju powędrował w ręce Szymona Wiadernego.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - KS Vive Kielce 26:32 (13:10)

KS Vive Kielce: Poźniak, Biela - Przybylski, Pinda, Wiaderny 12, Wasiak, Majchrzak, Wawrzyniak 2, Kotliński 7, Olczyk 4, Świt 1, Makuła, Yusuf 5, Grzybowski, Filipowicz 1, Lubczyński