29.03.2022, 15:39
Młodzież

Kolejne zespoły w Mistrzostwach Polski

Juniorzy młodsi pod wodzą trenera Dominika Żyły zwyciężyli w barażowym turnieju o udział w Mistrzostwach Polski. Wojewódzkie rozgrywki zakończyli młodzicy, którzy aż trzy razy zmierzyli się w wewnętrznych derbach. Juniorzy natomiast zbliżają się do finałowych spotkań w ramach II ligi.

W ubiegłym tygodniu (od 21 do 27 marca) drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały sześć spotkań. Na drugoligowym parkiecie zobaczyliśmy juniorów, ich młodsi koledzy w barażach walczyli o awans do Mistrzostw Polski, a młodzicy zakończyli rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Najstarsi, czyli zespół pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego, pewnie pokonał SPR Stal Mielec (41:28). Juniorów w czwartkowym spotkaniu wsparł tercet znany z występów w seniorskiej drużynie Łomża Vive Kielce: Cezary Surgiel, Damian Domagała oraz Faruk Yusuf. Każdy z nich kilkukrotnie wpisał się do meczowego protokołu dzięki kolejnym bramkom. Kielczanie utrzymują się na trzeciej lokacie w drugoligowej stawce, a do końca zmagań pozostały trzy kolejki. Walka o najniższe miejsce na podium toczy się z HLB Tężnią Busko-Zdrój.

W sobotę o awans do Mistrzostw Polski rywalizowali juniorzy młodsi. Drugie miejsce w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych oznaczało bowiem udział w barażach. W jednodniowym turnieju przeciwnikami podopiecznych trenera Dominika Żyły byli SPR Wisła Sandomierz oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Kielczanie wysoko zwyciężyli w obu spotkaniach i wywalczyli promocję na szczebel krajowy. W zbliżających się rozgrywkach ogólnopolskich reprezentować będą nas zatem dwa zespoły.

Ciekawie było wśród młodzików, ponieważ na ostatnią kolejkę Świętokrzyskiej Ligi Młodzików zaplanowano aż trzy spotkania derbowe. Z bratobójczych konfrontacji zwycięsko wyszli gracze Pawła Grecaka (KS Vive I Kielce, dwa razy) oraz Tomasza Olesińskiego (KS Vive III Kielce). Pierwsza z drużyn triumfowała w rozgrywkach i będzie reprezentować Klub w Mistrzostwach Polski, druga zaś uplasowała się na trzecim miejscu. Dalsze lokaty przypadły KS Vive II oraz IV Kielce.

Pełen raport wyników oraz najlepszych strzelców poszczególnych spotkań z ubiegłego tygodnia można sprawdzić poniżej.

Junior

II liga, 19. kolejka, 24 marca:

KS Vive Kielce - SPR Stal II Mielec 41:28 (22:14)

KS Vive Kielce: Błasiński, Tokarczyk - Surgiel 4, Pinda 4, Michalczyk 2, Augustowski 2, Barucha 2, Trela 2, Sęk 1, Malczak 1, Osman, Domagała 6, Yusuf 5, Rataj 1, Przybylski 6, Lubczyński 5
Trener: Aleksander Litowski

Junior młodszy

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, baraże o udział w Mistrzostwach Polski, 26 marca:

KS Vive I Kielce - SPR Wisła Sandomierz 34:27 (17:15)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Olaf Trela 10
Trener: Dominik Żyła

KS Vive I Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 39:17 (18:8)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Kacper Olczyk 7
Trener: Dominik Żyła

Młodzik

Świętokrzyska Liga Młodzików, 16. kolejka, 23-25 marca:

KS Vive I Kielce - KS Vive II Kielce 46:23 (19:15)

Najwięcej bramek dla KS Vive I Kielce: Jakub Grdeń 10
Trener: Paweł Grecak

Najwięcej bramek dla KS Vive II  Kielce: Szymon Litwin 10
Trener: Tomasz Litwin

KS Vive IV Kielce - KS Vive I Kielce 24:37 (13:19)

Najwięcej bramek dla KS Vive IV Kielce: Piotr Kaczmarczyk 10
Trener: Aleksander Litowski

Najwięcej bramek dla KS Vive I Kielce: Jakub Osuch 10
Trener: Paweł Grecak

KS Vive IV Kielce - KS Vive III Kielce 27:42 (10:17)

Najwięcej bramek dla KS Vive IV Kielce: Mateusz Tkaczyk oraz Piotr Kaczmarczyk (po 9)
Trener: Aleksander Litowski

Najwięcej bramek dla KS Vive III Kielce: Dawid Komisarczyk 10
Trener: Tomasz Olesiński