12.09.2022, 10:51
Poza boiskiem

Gramy razem dla Leszka Salvy!

Wszystkich kibiców drużyny Łomża Industria Kielce oraz całe środowisko piłki ręcznej gorąco zachęcamy do pomocy na rzecz Leszka Salvy. Wieloletni dziennikarz sportowy, zawsze obecny na meczach Mistrzów Polski, by z pasją relacjonować kibicom najważniejsze wydarzenia, walczy o powrót do zdrowia po wylewie krwi do mózgu. Ruszyła zbiórka na jego rehabilitację.

„2 listopada 2021 roku. Tego dnia życie całej naszej rodziny stanęło w miejscu. Nasz tata nie odebrał telefonu, nie oddzwonił, nie napisał SMS-a. Nie mógł. Był sam w domu, kiedy tętniak w jego głowie pękł...”, czytamy na wstępie zbiórki na portalu siepomaga.pl, którą założyła rodzina Leszka Salvy (LINK).

Wstępne rokowania dotyczące stanu Leszka były najgorsze z możliwych. Nasz przyjaciel pokazał jednak wielki hart ducha i z pomocą lekarzy wygrał najważniejszy mecz w swoim życiu. Teraz czeka go kolejny etap, który najlepiej porównać do bardzo długiego sezonu. Przed nim długa, żmudna i kosztowna rehabilitacja – jej cena to około 16 tys. złotych miesięcznie.

Leszek Salva to dziennikarz sportowy od wielu lat zajmujący się w różnych mediach kieleckim sportem, głównie piłką ręczną, piłką nożną i bilardem. W ostatnim czasie był reporterem oraz wydawcą na antenie TVP Kielce. Jego twarz doskonale znana jest wszystkim kibicom, Leszek był stałym gościem na wszystkich meczach drużyny Łomża Industria Kielce.

"Leseczek" zrealizował dla kibiców tysiące materiałów, wywiadów i komentarzy. Przez lata z nieustającą pasją relacjonował najważniejsze sportowe wydarzenia z regionu. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia!

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.