25.02.2023, 18:01
Komentarze

S. Sićko: Cieszy wysokie tempo

Krzysztof Lijewski i Szymon Sićko komentują zwycięstwo drużyny Industria Kielce nad MMTS-em Kwidzyn (42:31) w ramach 17. serii PGNiG Superligi. Autor czterech bramek w sobotnim starciu cieszy się, że mimo zmęczenia Mistrzowie Polski utrzymali wysokie tempo gry.

Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 42:31 (23:15) -> RELACJA

Krzysztof Lijewski, drugi trener Industria Kielce: Można było się spodziewać, że nasza drużyna może być lekko zmęczona po ostatnich meczach i podróżach. A mimo to pierwsze 40 czy 45 minut spotkania z MMTS-em Kwidzyn pokazało, że chłopcy mają jeszcze zdrowie i siły, by grać dobrze. Przez trzy kwadranse wyglądaliśmy bardzo fajnie. Zaczęliśmy od mocnej obrony, wykorzystywaliśmy słabości rywali, dlatego zasłużenie odskoczyliśmy na kilka bramek i kontrolowaliśmy mecz. W końcówce zapomnieliśmy chyba jednak, że gra się do końca, dlatego rywale podreperowali wynik. Podobnie było także w domowym meczu przeciwko gościom ze Szczecina. Musimy na to zwrócić uwagę i wyciągnąć wnioski.

Szymon Sićko, rozgrywający Industria Kielce: Do 50. minuty spotkanie wyglądało z naszej strony naprawdę dobrze. Utrzymywaliśmy wysokie tempo. Dopiero w końcówce zgubiliśmy kilka piłek, przestrzeliliśmy kilka rzutów. Ostatnie minuty mogły być lepsze w naszym wykonaniu. Oczywiście, za nami długa podróż z Nantes, ale zrobiliśmy wszystko, by dobrze się wyspać i jak najlepiej przygotować do kolejnego meczu.