07.03.2023, 08:57
Młodzież

Nasza młodzież z nagrodą prezydenta Kielc

Laur Sportu - nagroda Prezydenta Miasta Kielce przyznana została KS Vive Kielce. Jednocześnie nasz klub okazał się najlepszy w klasyfikacji punktowej spośród wszystkich organizacji sportowych w mieście skupiających młodzież. 

Pod uwagę wzięte zostały punkty, które kluby zdobywały w Systemie Sportu Młodzieżowego. Obejmuje on krajowe zawody mistrzowskie w następujących kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

- Serdecznie dziękuję nie tylko zawodnikom i trenerom, ale także wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój kieleckiego sportu. Dziękuję także kibicom i dziennikarzom oraz wszystkim tym, bez których niemożliwe byłoby osiągnięcie tak wielu sukcesów. Mam na myśli sponsorów, którzy wspierają kluby i stowarzyszenia oraz organizację imprez sportowych w naszym mieście – powiedział podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury włodarz miasta Bogdan Wenta.

KS Vive Kielce okazało się najlepsze ze wszystkich kieleckich klubów sportowych skupiających młodzież. Wpływ na to miały niewątpliwie takie sukcesy w ubiegłym roku jak wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych, zwycięstwo młodzików w  I Memoriale Jana Grygowicza – Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców i Młodzików.

nagrody_sportowe2022