23.05.2023, 16:01
News

Piotr Jędraszczyk będzie rozwijał się w Opolu

Piotr Jędraszczyk, od 1 lipca 2023 roku związany kontraktem z drużyną Barlinek Industria Kielce, najbliższe dwa sezony spędzi na wypożyczeniu, zbierając doświadczenie w barwach Gwardii Opole. "Liczmy, że w tym czasie Piotrek wejdzie na jeszcze wyższy poziom!" - komentuje Prezes KS Vive Handball Kielce S.A. Bertus Servaas.

Pozyskanie środkowego rozgrywającego reprezentacji Polski ogłosiliśmy w kwietniu 2022 roku. Piotr Jędraszczyk podpisał wówczas czteroletni kontrakt z kieleckim klubem, obowiązujący od lipca 2023 do czerwca 2027 roku.

Pierwsze dwa lata czasu trwania umowy rozgrywający spędzi jednak na wypożyczeniu. Od startu sezonu 2023/2024 Jędraszczyk bedzie rozwijać się w barwach Gwardii Opole. Umowa między klubami zawiera opcję skrócenia wypożyczenia do jednego roku.

W sezonie 2022/2023 Piotr Jędraszczyk wystąpił w 24 meczach PGNiG Superligi, zdobywając w nich 98 bramek oraz notując 131 asyst. Dzięki swojej postawie na koniec rozgrywek wyróżniony został tytułem Środkowego Rozgrywającego Sezonu.

Liczymy na dalszy rozwój Piotrka pod ręką trenera Bartosza Jureckiego, który został nowym trenerem Gwardii Opole. Chcemy, by Piotr wszedł na jeszcze wyższy poziom sportowy, co w przyszłości zaprocentuje i dla naszego zespołu, i dla reprezentacji Polski - mówi Prezes KS Vive Handball Kielce S.A. Bertus Servaas.