20.09.2023, 20:58
Młodzież

Młodzież oficjalnie rozpoczęła sezon 2023/2024

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Drużyna juniorów pod wodzą trenera Pawła Grecaka pokonała we wtorek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (34:26) w ramach 1. kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów. Był to pierwszy oficjalny mecz kieleckiej młodzieży w sezonie 2023/2024.

W tegorocznych rozgrywkach ŚLJ udział weźmie pięć drużyn, w tym dwie pod egidą KS Vive Kielce. Żółto-biało-niebieskich w tej kategorii wiekowej reprezentować będą podopieczni trenera Litowskiego – brązowi medaliści z ubiegłego sezonu Mistrzostw Polski Juniorów – oraz gracze trenera Pawła Grecaka, zbierający doświadczenie nierzadko wśród starszych rywali. Oprócz tego w rywalizacji startują UKS SMS Wybicki Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i NLO SMS IV ZPRP Kielce.

Inauguracja nowego sezonu przypadła drużynie trenera Grecaka. Na otwarcie nowych zmagań ekipa KS Vive II Kielce udała się we wtorek do Ostrowca Świętokrzyskiego. Żółto-biało-niebiescy z wyjazdu wrócili z punktami na koncie po zwycięstwie 34:26.

Nasi reprezentanci wysokie prowadzenie osiągnęli jeszcze przed przerwą, na którą schodzili z zapasem siedmiu bramek (19:12). Wszystko za sprawą czterobramkowej serii tuż przed końcem pierwszej partii. Po powrocie do gry nasza drużyna utrzymywała prowadzenie, dokładając do swojej przewagi jeszcze jedno “oczko”. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach żółto-biało-niebieskich był Dawid Adryan, autor siedmiu bramek.

Kolejne ligowe spotkanie z udziałem kieleckiej młodzieży zaplanowano na sobotę 30 września. W tym dniu juniorzy KS Vive Kielce zainaugurują zmagania w II lidze podczas domowego meczu z MOSiR Bochnia.

Świętokrzyska Liga Juniorów, 1. kolejka, 19 września:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KS Vive II Kielce 26:34 (12:19)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Dawid Adryan 7, Stanisław Fogiel 6, Karol Kulesza i Filip Januszek po 4