24.11.2023, 08:49

Zacięte starcie z RK Zagrzeb na zdjęciach [GALERIA]

Czwartkowy mecz w Hali Legionów przez długie fragmenty przypominał ubiegłotygodniowe starcie ze stolicy Chorwacji. Goście wyszli szybko na prowadzenie, kielczanie męczyli się w ataku i nie byli skuteczni. Na przerwę oba zespoły schodziły z remisem 12:12, a druga połowa również była bardzo wyrównana. Jednak końcówka należała już do żółto-biało-niebieskich. Gospodarze na kwadrans przed końcową syreną przejęli inicjatywę, wykorzystali błędy w rozegrani Chorwatów i nie dali sobie już wyrwać tego zwycięstwa.

Jeszcze przed meczem w Hali Legionów odbyły się dwie ważne uroczystości. Pierwsza to konferencja prasowa podczas której ogłoszono nowego sponsora klubu - giganta technologicznego i znaczącego producenta elektroniki firmę Realme. A tuż przed meczem na parkiecie władze klubu oraz przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce podziękowały Robertowi Nowakowskiemu. O nim bez wątpienia można powiedzieć, że to klubowa legenda. Występujący w latach 90. ubiegłego wieku i początku lat dwutysięcznych w ówczesnej Iskrze oraz Vive zaskarbił sobie sympatię fanów. Ten były znakomity skrzydłowy odbierał z rąk władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce na parkiecie przed meczem Diamentową Odznakę nadaną mu przez federację.

- Dziękuję wam, najlepsi kibice. Dziękuję, że jesteście i za tę flagę z moją podobizną - powiedział popularny „Kosa”. Bo właśnie flaga poświęcona Robertowi Nowakowskiemu zawisła na "młynie".

Zapraszamy do obejrzenia pomeczowej galerii zdjęć autorstwa Anny Benicewicz-Miazgi.