27.11.2023, 18:51
News Młodzież

Rewanżowe starcie kieleckiej młodzieży wyłoniło mistrzów w lidze juniorów

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek poznaliśmy Mistrza Województwa Świętokrzyskiego

W miniony piątek dwie drużyny KS VIVE spotkały się we własnej hali w rewanżowym pojedynku ligi wojewódzkiej w kategorii juniora. Przypomnijmy, że w pierwszym starciu lepsi okazali się podopieczni Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły, wygrywając z młodszymi kolegami 42:28.

W zasadzie przez cały mecz prowadzenie utrzymywali zawodnicy z rocznika 2005/2006. Drużyna Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza nie chciała jednak oddać łatwo tego meczu. Dzielnie się broniła i zdobywała niejednokrotnie bardzo ładne bramki ze starannie przygotowanych akcji. Dodatkowo między słupkami świetnie spisywali się golkiperzy utrudniając liderom odskoczenie na większą różnicę bramek. W efekcie do przerwy na tablicy mogliśmy zobaczyć wynik 18:15 na korzyść starszych kolegów.

W drugiej odsłonie między 33 i 39 minutą szczypiorniści KS VIVE II nie rzucili jednak żadnej bramki podczas gdy przeciwnicy odnotowali 7 celnych rzutów. Chwilę później przewaga urosła już do 10, a potem 11 oczek i wydawało się, że bardziej doświadczeni zawodnicy utrzymają już takie prowadzenie do końca meczu. Nic bardziej mylnego. Ostatnie 4 bramki padły łupem młodszych zawodników - 3 celne rzuty oddał Krzysztof Kulesza a w ostatniej minucie wynik meczu 34:29 ustalił Szymon Morawski.

Tym samym, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, drużyna KS VIVE KIELCE zapewniła już sobie tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w lidze juniora.

Aktualna klasyfikacja strzelców dostępna jest tutaj.

W najbliższy czwartek (30 listopada, godz. 17:30) Mistrzowie ligi rozegrają swój przedostatni mecz tych rozgrywek. Na hali przy ul. Krakowskiej ich przeciwnikiem będą zawodnicy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Natomiast już w sobotę (2 grudnia, godz. 19:00) nasi niepokonani juniorzy powalczą w Rudzie Śląskiej, a stawką pojedynku będzie prowadzenie w grupie D II ligi.

Młodsi koledzy, zajmujący na ten moment drugą lokatę w tabeli juniora, rywalizują jeszcze o wicemistrzostwo województwa świętokrzyskiego w tej kategorii wiekowej. Byłby to ogromny sukces chłopaków biorąc pod uwagę, iż w tym sezonie kluczowym celem są dla nich rozgrywki w juniorze młodszym. A tam … trwa bardzo dobra passa. Po trzech rozegranych meczach nasi zawodnicy mają komplet punktów. W ostatnim pojedynku zmierzyli się z KSSPR Końskie, wygrywając zasłużenie 34:21. Ponownie dali o sobie znać najskuteczniejsi ostatnio szczypiorniści: Krzysztof Kulesza i Szymon Morawski. A już w najbliższą niedzielę (3 grudnia, godz. 13:30, Hala Politechniki) chłopcy podejmą wicelidera tabeli w lidze juniorów młodszych - KSZO Ostrowiec Św.