09.03.2024, 23:17
Młodzież

Awans dwóch drużyn KS VIVE na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Podopieczni trenerów Grecaka i Siedlarza zdobywają mistrzostwo województwa. Ekipa Pawła Sieczki wygrywa baraż z KSZO Ostrowiec Św.

Przed ostatnią kolejką nie było jeszcze pewne, czy zawodnicy uczący się na co dzień w VII LO w Kielcach odniosą zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

W pierwszym starciu liderów tabeli KS VIVE I Kielce wygrało z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski dość wysoko (44:29). Teraz przyszło naszym zawodnikom mierzyć się z przeciwnikiem na ich terenie.

Do ósmej minuty raz jedna raz druga drużyna obejmowała jednobramkowe prowadzenie, by za chwilę na tablicy wyników widniał remis. Po chwili jednak kieleccy zawodnicy zaczęli odskakiwać gospodarzom. Na przerwę schodzili z pięciobramkową zaliczką. Druga połowa była bardziej emocjonująca dla zgromadzonych w ostrowieckiej hali kibiców. Zawodnicy KSZO podjęli walkę i zaczęli odrabiać straty. W 55 minucie mieliśmy jeszcze czterobramkową przewagę ale chwilę później straciliśmy pod rząd trzy bramki i zrobiło się nerwowo, zwłaszcza, że nie udało nam się wykorzystać rzutu karnego. Przy wyniku 36:36 i kilku sekundach do końca meczu, dobre podanie otrzymał Michał Wiaderny, który celnie umieścił piłkę w bramce. Tym samym doprowadzając do zwycięstwa naszych zawodników.

Drużyna KS VIVE II Kielce, złożona z młodszych zawodników (rocznik 2008/2009), przystąpiła do meczu barażowego przeciwko ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego, wzmocniona zawodnikami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Pojedynek barażowy był bardzo wyrównany. W 56 minucie był jeszcze remis. Końcówka należała jednak do kielczan. Dzięki temu zwycięstwu obydwie nasze drużyny awansowały do 1/16 Mistrzostw Polski, które rozpoczną się już 22 marca.

Zwycięska drużyna KS VIVE I Kielce będzie reprezentować województwo świętokrzyskie na turnieju w Mielcu. Oprócz gospodarzy ze Stali Mielec, przyjdzie nam się mierzyć z drużyną SPR Górnik II Zabrze, która wygrała turniej barażowy w woj. śląskim oraz drugą drużyną woj. małopolskiego UMKS PMOS Chrzanów.

Podopieczni trenera Pawła Sieczki na 1/16 Mistrzostw Polski udadzą się do Zabrza, gdzie zmierzą się z pierwszą drużyną miejscowego Górnika, Kusym Kraków oraz SRS Przemyśl.