09.04.2024, 00:14
Młodzież

Juniorzy młodsi KS VIVE Kielce w najlepszej ósemce w Polsce

O awans do Final4 nasi zawodnicy powalczą w Olecku

Podopieczni Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza na 1/8 Mistrzostw Polski udali się do Opola, by tam stoczyć batalie z bardzo mocnymi rywalami o awans do kolejnego etapu rozgrywek. Ich przeciwnikami były drużyny: Gwardia Opole, Padwa Zamość oraz MKS Brodnica.  

W pierwszym pojedynku nasi juniorzy młodsi spotkali się z drużyną z Lubelszczyzny, z którą w historii rozegrali już kilka spotkań, ze zmiennym rezultatem. Nasi zawodnicy wyszli na to spotkanie bardzo zdeterminowani. Zdawali sobie sprawę, że ten pojedynek może zdecydować o awansie do kolejnej fazy Mistrzostw. Do 11 minuty walka była bardzo wyrównana. Chwilę później KS VIVE rozpoczęło serię skutecznych akcji, dzięki którym na tablicy mogliśmy już w 15 minucie oglądać wynik 10:5. Świetnie rozgrywana piłka trafiała naprzemiennie w ręce skrzydłowych, obrotowego czy na boki rozegrania. Nasi zawodnicy rzucali z każdej pozycji. W bramce bardzo dobrze spisywał się Filip Łapot. W efekcie na przerwę schodziliśmy z cenną przewagą 8 bramek. Druga połowa rozpoczęła się wymianą ciosów. Raz jedna raz druga drużyna zdobywała bramki. Końcowe 20 minut nasi wojownicy zagrali koncertowo, nie dając przeciwnikowi żadnych szans na odrobienie strat. Rzuciliśmy wówczas 13 bramek podczas, gdy Padwa Zamość zaledwie pięć. Zawodnicy i trenerzy mogli być zadowoleni z występu i końcowego wyniku 36:21. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym meczu był Jakub Osuch, autor 8 trafień.    

Wydawało się, że sobotni mecz z MKS Brodnicą powinien być dla żółto-biało-niebieskich łatwiejszą przeprawą. Nic bardziej mylnego. Przeciwnik, po piątkowej porażce z Gwardią Opole, przystąpił do naszego spotkania w pełni zmobilizowanym. Było to widoczne na boisku już od pierwszych minut, gdy mistrzowie woj. kujawsko-pomorskiego zdobywali dwie pierwsze bramki w meczu. Do  17 minuty utrzymywał się remis. Chwilę potem za sprawą dwóch celnych rzutów Filipa Januszka, dwóch Jakuba Osucha oraz dwóch perfekcyjnie wykonanych rzutów karnych przez Jakuba Borto, wyszliśmy na sześciobramkową przewagę. W drugiej połowie przez dłuższy czas utrzymywaliśmy zaliczkę z pierwszej części spotkania. Od 45 minuty nasi zawodnicy dwukrotnie zaskoczyli przeciwnika rzucając pod rząd po pięć bramek. To mogło tylko oznaczać, że końcowy wynik będzie wysoki. Tak też było. Finalnie wygraliśmy mecz 39:25. Najwięcej bramek w meczu zdobył ponownie Jakub Osuch (11).

Zaraz po naszym meczu odbyło się spotkanie pomiędzy Gwardią Opole i Padwą Zamość. Porażka tych drugich oznaczała ich odpadnięcie z walki o medale, a dla nas pewny awans do kolejnego etapu jeszcze przed ostatnim meczem z gospodarzem. Tak też się stało. Gwardia wygrała to spotkanie 36:32. Nasz niedzielny mecz miał zatem wyłonić zwycięzcę w grupie J.

Wiedzieliśmy, że pojedynek z gospodarzem nie będzie należał do najłatwiejszych. Niestety nie weszliśmy dobrze w mecz. Niecelne podania, obronione rzuty i po paru minutach przegrywaliśmy już 5:1. W dalszej fazie przewaga Gwardii się powiększała. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 18:13. Nasi zawodnicy dwoili się i troili, aby jak najszybciej odrobić straty. Mecz przebiegał bardzo szybko a my musieliśmy gonić wynik. Bramkarze w obydwu drużynach prezentowali się z bardzo dobrej strony. Bronili karne, a także inne rzuty, wydawałoby się, że z pewnych pozycji. W 52 minucie doszliśmy przeciwnika na jedną bramkę. Niestety dwa nasze błędy, brak szczęścia, może pośpiech i zmęczenie, spowodowały, że nie zdążyliśmy już odrobić strat, a w końcowej fazie meczu Gwardia dorzuciła jeszcze parę bramek, wygrywając finalnie 36:30. Najwięcej bramek w tym starciu zdobył Jakub Grdeń, Jakub Osuch i Krzysztof Kulesza (wszyscy po 6).

Po zakończeniu turnieju organizatorzy nagrodzili najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. W przypadku KS VIVE KIELCE to wyróżnienie przypadło naszemu środkowemu rozgrywającemu Jakubowi Osuchowi.

Końcowa tabela w grupie J

 Grupa J_Opole

W dniach 19-21 kwiecień nasi juniorzy młodsi rozegrają kolejny turniej Mistrzostw Polski i powalczą na wyjeździe o awans do FINAL4 z gospodarzem – drużyną MLKS Czarni Olecko, a także UMKS Trójką Ostrołęka i UKPR Agrykola Warszawa.

W drugim turnieju, który odbędzie się w Opolu, o awans do Final4 będą walczyć: Gwardia Opole, SKS Kusy Kraków, PORT Service Wybrzeże Gdańsk i SKF KPR Sparta Oborniki.

 

1/8 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Grupa J:

1 kolejka 05/04/2024:

KS VIVE I Kielce – Padwa Zamość – 36:21 (19:11)

KS VIVE I Kielce: Łapot Filip, Smelcerz Wojciech, Osuch Jakub 8, Grdeń Jakub 7, Januszek Filip 5, Kulesza Krzysztof 5, Kaczmarski Paweł 4, Fogiel Stanisław 3, Kulesza Karol 3, Borto Jakub 1, Adryan Dawid, Sternak Jakub, Szymonek Karol, Wiaderny Michał, Wiśniewski Maciej, Ziętal Mateusz

 

2 kolejka 06/04/2024:

MKS Brodnica - KS VIVE I Kielce – 25:39 (12:17)

KS VIVE I Kielce: Łapot Filip, Paw Jakub, Osuch Jakub 11, Borto Jakub 6, Kulesza Krzysztof 5, Wiśniewski Maciej 4, Fogiel Stanisław 3, Grdeń Jakub 2, Januszek Filip 2, Sternak Jakub 2, Kulesza Karol 1, Szymonek Karol 1, Wiaderny Michał 1, Ziętal Mateusz 1, Adryan Dawid, Kaczmarski Paweł

 

3 kolejka 07/04/2024:

Gwardia Opole – KS VIVE I Kielce – 36:30 (18:13)

KS VIVE I Kielce: Łapot Filip, Smelcerz Wojciech, Grdeń Jakub 6, Kulesza Krzysztof 6, Osuch Jakub 6, Adryan Dawid 3, Borto Jakub 3, Januszek Filip 3, Fogiel Stanisław 1, Kaczmarski Paweł 1, Sternak Jakub 1, Kulesza Karol, Szymonek Karol, Wiaderny Michał, Wiśniewski Maciej, Ziętal Mateusz

 

Fot. FB Akademia Gwardii Opole