10.04.2024, 16:56
News

Pierwsze odciski dłoni wybitnych zawodników złożone. Powstaje kolejny element Muzeum Historii Klubu

Legendy naszego klubu składają odciski swoich dłoni. W ten sposób powstaje unikatowa galeria, która jest ważnym elementem Muzeum Historii Klubu. Prace odbywają się dzięki wsparciu Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.  

Kiedy kilka tygodni temu otwieraliśmy Muzeum Historii Klubu, zapowiadaliśmy, że wernisaż oraz aktualny kształt ekspozycji to dopiero początek. I punkt wyjścia do jego rozwoju. Dlatego chętnie przyjmujemy grupy zorganizowane. Do tej pory odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Masłowie oraz grupa młodzieży z Kielc i Niemiec, którzy przebywali w naszym mieście na wyjeździe studyjnym. Chętne grupy zgłaszać mogą się do Marcina Batóga pod numerem telefonu 669668118 oraz adresem e-mail m.batog@kielcehandball.pl. 

W drugim etapie rozwoju muzeum powstanie galeria odcisków dłoni zasłużonych zawodników. Do tej pory swoje dłonie odcisnęli Michał Jurecki, Radosław Wasiak, Sławomir Szmal, Rafał Bernacki, Piotr Grabarczyk oraz Mariusz Jurasik. W najbliższych dniach dokonają tego kolejni byli znakomici byli piłkarze ręczni naszego klubu. Ale możemy już zdradzić, że zrobią to także obecni gracze… 

Odciski nie powstałyby bez fachowego i merytorycznego wsparcia władz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a zwłaszcza pani dziekan prof. Katarzyny Ziołowicz oraz pana Marcina Brachy. To właśnie w siedzibie wydziału przy ul. Podklasztornej powstają odciski. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc! 

Galeria odcisków znajdować się będzie w holu Hali Legionów i będzie integralną częścią muzeum. W drugim etapie powstanie też audioprzewodnik.