11.04.2024, 11:14
Młodzież

Nabór do IV klasy Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach

Klub Sportowy Vive Kielce wraz ze Szkołą Podstawową nr 39 w Kielcach informują o trwającym naborze do klasy sportowej o profilu piłka ręczna, skierowanym do aktualnych uczniów trzecich klas szkół podstawowych. Trenerem drużyny zostanie Paweł Grecak, który ma już wiele sukcesów na swoim koncie. W tym roku jako opiekun juniorów młodszych (rocznik 2007-2008) awansował już do najlepszej ósemki w Polsce i niebawem będzie walczyć ze swoją drużyną w kolejnej fazie Mistrzostw Polski.


W Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach (dawnym Gimnazjum nr 7) klasy sportowe o profilu piłki ręcznej funkcjonują od 2006 roku. Szkoła od wielu lat współpracuje z Klubem Sportowym Vive Kielce, dzięki czemu uczniowie klas sportowych są członkami klubu i biorą udział w rozgrywkach piłki ręcznej prowadzonych przez Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Absolwentami tej szkoły są między innymi: Szymon Wiaderny, Miłosz Wałach, Cezary Surgiel, Nikodem Błażejewski czy Patryk Wasiak.

Dodatkowo szkoła bierze udział w projekcie Związku Piłki Ręcznej w Polsce - OSPR (Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej), dzięki czemu dzieciaki dostają dodatkowy sprzęt sportowy i mogą uczestniczyć w konsultacjach sportowych i obozach z zawodnikami z innych województw.

Szkoła Podstawowa nr 39 im. Stanisława Moniuszki mieści się przy ul. Marii Krzyżanowskiej 8 w Kielcach. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2023/2024, ogłaszamy nabór dotyczący sezonu 2024/2025. Zapraszamy wszystkich rodziców chłopców chętnych do spróbowania swoich sił w piłce ręcznej, którzy w tym roku szkolnym ukończą trzecie klasy, do zapisywania swoich pociech do klasy sportowej. Program nauczania klasy sportowej różni się od standardowych klas jedynie zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego (10 godzin tygodniowo). Same zajęcia WF-u skupiają się przede wszystkim na piłce ręcznej, ale nie brakuje na nich innych dyscyplin oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Uczniowie klas sportowych objęci są dodatkowym ubezpieczeniem i regularnie przechodzą badania lekarskie. Po zakończeniu nauki w Szkole Podstawowej nr 39 uczniowie mają możliwość kontynuacji przygody z piłką ręczną na poziomie liceum.

Zapisy do klasy sportowej w SP 39 prowadzone będą do wyczerpania miejsc. Nasi trenerzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu trenera Pawła Grecaka (609 932 668).