15.04.2024, 20:03
Młodzież

Dwie drużyny młodzików z awansem do ogólnopolskich rozgrywek ZPRP

Zdecydowana dominacja żółto-biało-niebieskich młodzików w województwie świętokrzyskim

W ostatniej kolejce wojewódzkich rozgrywek ligowych młodzików drużyny KS VIVE I i II spotkały się ze sobą w meczu na szczycie. Przypomnijmy, że w pojedynku w pierwszej rundzie zwycięzcą została drużyna KS VIVE II, trenująca na co dzień pod czujnym okiem Aleksandra Litowskiego w SP nr 39. To starcie zakończyło się wynikiem 33:23, a najwięcej bramek zdobył wówczas Schmeidel Michał (11). Podopieczni Tomasza Litwina wiedzieli, że muszą w rewanżu wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby odrobić straty z pierwszego pojedynku. Mecz jednak nie układał się po ich myśli i do przerwy to młodsi koledzy prowadzili trzema bramkami. Na dwie minuty przed końcem meczu KS VIVE II miało jeszcze dwubramkową przewagę. Waleczność i nieustępliwość zawodników trenera Litwina spowodowała, że rzucili oni pięć bramek pod rząd i w efekcie wygrali to starcie 35:33. Najwięcej bramek zdobył Dominik Tobera (12). Układ tabeli już się jednak nie zmienił. Zwycięzcą świętokrzyskiej ligi młodzika została drużyna KS VIVE II Kielce (składająca się z chłopców z rocznika 2010) a na drugiej lokacie uplasowali się starsi koledzy z drużyny KS VIVE I Kielce.

Finalna tabela rozgrywek wojewódzkich młodzików

Końcowa tabela Młodzicy 2024

W dniach 10-12 maja obydwie drużyny żółto-biało-niebieskich rozpoczną rozgrywki ogólnokrajowe. Drużyna trenera Litowskiego będzie gospodarzem turnieju w Kielcach, podczas gdy trener Litwin ze swoimi podopiecznymi udadzą się na Podkarpacie. W tym roku młodzicy rywalizować będą na nowych zasadach w Pucharze ZPRP. Awans do kolejnego etapu uzyskają wyłącznie zwycięzcy z każdej z ośmiu grup. Turniej finałowy rozgrywany będzie w terminie 30.05-02.06 w formule „Final Eight”.