16.04.2024, 10:29
News Młodzież

Młodzież KS VIVE przypieczętowała awans do I ligi zwycięstwami z wiceliderami

Dwie kluczowe wygrane z SMS Kielce i Grunwaldem Ruda Śląska zapewniły juniorom zwycięstwo w rozgrywkach II ligi (grupa IV)

W minionym tygodniu kibice szczypiorniaka mogli obejrzeć na kieleckich parkietach pojedynki juniorów KS VIVE Kielce, które decydowały o układzie w tabeli. W środę nasi zawodnicy zmierzyli się z młodzieżą reprezentującą Szkołę Mistrzostwa Sportowego, która przed tym starciem zajmowała drugą lokatę. Pierwsze dwadzieścia minut meczu było bardzo wyrównane. Kolejne minuty przebiegały już pomyślnie dla naszej ekipy. Po dwie bramki zdobyte przez Wiktora Augustowskiego, Mikołaja Stępnia i Bartłomieja Malarza dały nam siedmiobramkową przewagę. W drugiej połowie meczu nasi młodzi szczypiorniści kontynuowali swoją skuteczną obronę i składnie przeprowadzane akcje w ataku, utrzymując bezpieczną przewagę do samego końca spotkania. Mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem żółto-biało-niebieskich 36:31. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobył Bartłomiej Malarz – autor 11 trafień.

Po tym pojedynku układ tabeli uległ zmianie. W związku z wygraną Grunwaldu Ruda Śląska z drużyną z Myślenic, to zawodnicy ze Śląska zajmowali teraz drugą lokatę, wyprzedzając SMS ZPRP Kielce. W kolejnym meczu podopieczni trenera Litowskiego i Żyły mieli się zatem zmierzyć z nowymi wiceliderami tabeli. Zwycięstwo kielczan w tym starciu dawało naszym zawodnikom I miejsce w całych tegorocznych rozgrywkach II ligi w grupie 4 i długo oczekiwany awans do I ligi.

Nasi juniorzy przyzwyczaili już swoich kibiców do tego, iż czasami dość powoli wchodzą w mecz, ale rozkręcają się z minuty na minutę. Tym razem odpalili jak z procy już w 10 minucie spotkania, zdobywając po kolei 5 cennych bramek, które tak naprawdę ustawiły cały mecz. Ciekawym jest fakt, że do 22 minuty ze strony przeciwników do naszej bramki trafiał wyłącznie jeden zawodnik – Michał Niedźwiecki, który łącznie w całym meczu pokonał naszych bramkarzy aż 11 razy. Na przerwę nasi dzielni panowie schodzili z zapasem 5 trafień (16:11). Druga odsłona cieszyła się dobrą skutecznością golkiperów (3 obronione rzuty z 7 metra) i powiększaniem naszej przewagi. Po dwóch celnych rzutach karnych w wykonaniu Bartłomieja Malarza i dwóch bramkach Jakuba Osucha na tablicy wyników widniał rezultat 28:17. Kolejne trafienia Mateusza Pakaszewskiego i Jakuba Sęka dały kielczanom najwyższe, bo trzynastobramkowe, prowadzenie w tym pojedynku. W końcówce spotkania wdarło się w nasze szeregi trochę rozluźnienia, co przełożyło się na parę błędów, które skrupulatnie wykorzystywał przeciwnik, zmniejszając tym samym różnicę bramkową do 9 oczek. Końcowy wynik 35:26 potwierdził tylko wysoką dyspozycję naszych zawodników w tych rozgrywkach.

Aktualny układ tabeli w rozgrywkach II ligi (gr. 4)

Układ tabeli II ligi

Drużyna KS VIVE ma jeszcze do rozegrania trzy pojedynki, ale Mistrzostwa II ligi nikt jej już nie zabierze. Ciężka praca jaką wykonali nasi młodzi szczypiorniści w tym sezonie przyniosła wspaniałe rezultaty – najpierw wicemistrzostwo Polski juniorów, a teraz Mistrzostwo II ligi w rozgrywkach seniorskich (tu z pomocą przyszedł Wojciech Czerwiński, który rewelacyjnie wywiązał się z powierzonego zadania, udzielając wsparcia młodszym kolegom w momencie, gdy dwóch naszych bramkarzy doznało kontuzji). Cieszy fakt, że z meczu na mecz zawodnicy są coraz bardziej zgrani, popełniają coraz mniej błędów, a rezerwowi świetnie odnajdują się w momentach, gdy drużyna i trenerzy ich potrzebują na boisku.

Jak będzie wyglądała ta drużyna w nowym sezonie, jakie wyzwania przed nimi zostaną postawione, to czas pokaże. Siedmiu zawodników jest z rocznika 2005 (kończy w tym roku kategorię juniora), ale większość drużyny stanowi rocznik 2006 (16 zawodników), uzupełniony jednym zawodnikiem z rocznika 2007 i nieco starszym od wszystkich bramkarzem. Potencjał tego zespołu jest zatem bardzo duży. Skoro tak młody skład bez żadnych problemów wygrywa II ligę (na ten moment 18 z 19 spotkań) to dlaczego mieliby sobie nie poradzić w I lidze, gdzie będą mogli nabierać jeszcze większego doświadczenia, rozwijać się i spełniać swoje marzenia.