18.04.2024, 12:45
News

Dylan Nahi na dłużej w Industrii Kielce!

 

Do 2028 roku Dylan Nahi przedłużył kontrakt z KS Iskrą Kielce. 

Francuski skrzydłowy trafił do Kielc w 2021 roku, miał wówczas 21 lat. Podpisał wtedy umowę, która wygasa z końcem przyszłego sezonu - 2024/2025. Z kieleckim klubem zdobył dwukrotnie srebrny medal Ligi Mistrzów oraz dwa złote medale mistrzostw Polski. 

- Przez cały okres swojej gry pokazał, że jest ważną częścią zespołu. Udowodnił wielokrotnie swoją charyzmą, że ma predyspozycje do bycia liderem Industrii Kielce zarówno na boisku, jak i poza nim - mówi Michał Jurecki, dyrektor sportowy kieleckiego klubu. I dodaje: - Bardzo wartościowe dla naszej drużyny jest też to, że potrafi się odnaleźć na różnych pozycjach na boisku. Chodzi tutaj o pozycję kołowego, na której pod nieobecność kontuzjowanych Nicolasa Tournata oraz Artsema Karaleka spisywał się bardzo dobrze.

Nowy kontrakt zawarty został na trzy kolejne sezony, a więc do czerwca 2028 roku. 

- Zawdzięczam klubowi praktycznie wszystko i chcę to oddać. Trener Talant Dujshebaev zaufał mi i dał szansę w momencie, gdy tego bardzo potrzebowałem. Jemu również chcę się odwdzięczyć i stąd moja decyzja. Pokochałem tutaj wszystko, kocham drużynę, kocham kibiców - mówi Dylan Nahi.