19.04.2024, 09:57
News

W półfinale Orlen Superligi Industria Kielce zagra z zespołem występującym w europejskich pucharach

- Zespół z Głogowa ma powtarzalność, zyskał doświadczenie grając w europejskich pucharach. Zasługuje na nasz szacunek, a my ten szacunek do niego mamy - mówi przed pierwszym półfinałowym meczem Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów drugi trener Industrii Kielce Krzysztof Lijewski. Początek starcia w sobotę 20 kwietnia o godz. 15.

Ten tydzień był nieco spokojniejszy dla zawodników Industrii Kielce. Wiadomo było, że rozegrają tylko jeden mecz i będzie to wyjazdowy półfinał Orlen Superligi. Ze względu na wygraną w dwóch spotkaniach ćwierćfinałowych z MMTS Kwidzyn mogli spokojnie przygotowywać do najważniejszych meczów sezonu oraz czekać na przeciwnika. 

A tego poznaliśmy dopiero w środę wieczorem, bo do jego wyłonienia potrzeba było aż trzech spotkań między Azotami Puławy i KGHM Chrobrym Głogów. Rywalizacja między czwartą i piątą drużyną sezonu zasadniczego była bardzo wyrównana i emocjonująca. Gospodarzem pierwszego meczu były Azoty i wygrały go. Kolejny mecz odbył się na Dolnym Śląsku i również wygrali go gospodarze. Więc cztery dni później odbył się decydujący pojedynek. Był on dość wyrównany, ale jednak to zawodnicy trenera Witalija Nata (byłego skrzydłowego kieleckiego klubu) prowadzili przez większą jego część i go kontrolowali. Dzięki temu zagrają w półfinale ligi z Industrią Kielce. 

- Zespół z Głogowa ma powtarzalność, bo kolejny rok z rzędu są w strefie medalowej. W tym sezonie grają lepiej niż w ubiegłym, bo zebrali doświadczenie w europejskich pucharach. Na pewno mają świadomość, że w rywalizacji z nami faworytem nie będą i nie mają nic do stracenia. Uważam, że gra bez presji potrafi być atutem, więc ta drużyna zasługuje na nasz szacunek i ten szacunek mamy - mówi drugi trener Industrii Krzysztof Lijewski. 

To, że w tym tygodniu żółto-biało-niebieskich czeka tylko jeden mecz docenia bramkarz Miłosz Wałach. - Treningi były cięższe, ale mogliśmy mentalnie odpocząć. To też dobrze nam zrobiło - ocenił golkiper. 

Pierwszy mecz z KGHM Chrobrym żółto-biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe w sobotę 20 kwietnia o godz. 15. Drugi już w Hali Legionów odbędzie się tydzień później, również o godz. 15. Oba mecze będą transmitowane przez Polsat. Ten wyjazdowy w Polsacie Sport News.