26.07.2018, 20:37

S. Szmal: Bądźmy razem w kieleckich halach (wideo)!

Za niecałe dwa tygodnie, w Kielcach odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18. Jednym z ambasadorów imprezy został Sławomir Szmal. "Bądżmy tam razem! Niech nasze wsparcie pozwoli sportowcom wspiąć się na szczyt swoich umiejętności!" - zaprasza Kasa.

Młodzieżowe mistrzostwa świata kobiet w piłce ręcznej to pierwszy czempionat globu w tej dyscyplinie, w naszym kraju. W 2016 roku, jako Polska, byliśmy organizatorami seniorskich mistrzostw Europy mężczyzn, a w styczniu 2023 roku, wspólnie ze Szwedami podejmiemy najlepsze seniorskie ekipy świata. W sierpniu natomiast ugościmy 24 drużyny kobiece U18. Zawody odbędą się w dniach 7-19 sierpnia, w dwóch arenach: Hali Politechniki Świętokrzyskiej oraz Hali Legionów, w której na co dzień żółto-biało-niebiescy zmagają się z przeciwnikami Superligi i Ligi Mistrzów. Reprezentacja Polski, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w Kielcach, swoje mecze grupowe rozegra właśnie przy ul. Leszka Drogosza 2. Tam również odbędzie się faza pucharowa turnieju.

Dziś wieczorem organizatorzy mistrzostw ogłosili pierwszego ambasadora zawodów. To zawodnik naszego klubu, który po sezonie 2017/2018 ogłosił zakończenie kariery. Sławomir Szmal w reprezentacji Polski sam przeżył wiele wspaniałych chwil, a teraz życzy tego samego młodym zawodniczkom i zachęca do dopingowania dziewczyn w kieleckich halach. Wkrótce organizatorzy ujawnią kolejnych ambasadorów turnieju.

SŁAWOMIR SZMAL #ENJOYTHEGAME