23.07.2018, 09:30
Młodzież

Młodzi zawodnicy klubu spędzą lato w Jarosławiu!

Jak co roku, gdy wakacje w pełni, w klubie PGE VIVE Kielce rozpoczyna się sezon na obozy dla naszych podopiecznych. Już w czwartek, 26 lipca, w Jarosławiu wystartuje pierwszy dziesięciodniowy turnus, w którym, razem ze sztabem szkoleniowym, udział weźmie około siedemdziesiąt osób.

Wakacyjne obozy to wieloletnia klubowa tradycja. Dzieci trenujące w żółto-biało-niebieskich grupach młodzieżowych każdego lata mają możliwość solidnie potrenować poza domem, przy okazji miło spędzając czas i odpoczywając z daleka od czujnych oczu rodziców. Z deszczu pod rynnę? Trochę tak, bo na klubowych obozach przebywają w zasięgu wzroku jeszcze bardziej czujnych trenerów i opiekunów, którzy dbają zarówno o ich rozwój sportowy i zabawę, jak i przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Kadrę szkoleniową na naszych obozach stanowią trenerzy grup młodzieżowych: Rafał Bernacki, Tomasz Olesiński, Krzysztof Paluch, Artur Rodacki, Monika Kiniorska, Krzysztof Stodulski, Dominik Czerwiński, Aleksander Litowski, Monika Kotlińska, Paweł Grecak i Tomasz Litwin. Nad całą ekipą czuwa dodatkowo legenda kieleckiego klubu, postać znana i lubiana, kierownik Wojciech Partyka. Ja już nawet nie wiem, który to mój obóz, pewnie ósmy lub dziewiąty, niech więc będzie, że któryś tam - śmieje sie Pan Wojtek. Jako, że kierownik obecny jest na wszystkich czterech turnusach, podczas gdy trenerzy wymieniają sie między sobą, nadchodzący okres obozowy oznacza dla Pana Wojtka czterdzieści dni z rzędu spędzonych z dziećmi. Przyzwyczaiłem się już do tego - zapewnia Pan Wojtek - To doskonała zabawa, wariowanie z dzieciakami, nikt mi głowy nie suszy, sama przyjemność! Chłopcy są grzeczni, rzadko sie zdarza, by coś przeskrobali.

Obozowa ekipa po około dwa, trzy lata jeździ w to samo miejsce, po czym zmienia lokalizację obozu. W tym roku po raz pierwszy młodzież pojedzie do ośrodka w Jarosławiu. W programie wyjazdu są przede wszystkim treningi piłki recznej, ale także zajęcia kondycyjne, wytrzymałościowe oraz wiele gier i zabaw. W obozach biorą udział dzieci z roczników 2000 - 2008. Ostatni turnus zakończy sie 31 sierpnia.