09.10.2008, 11:10

Vive lepsze od Piotrkowa

Zobacz powiększenie

Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski poległ w Kielcach! I to zdecydowanie. Vive bez problemów pokonało u siebie piotrkowian różnicą aż dwunastu bramek.

Kielczanie przez cały mecz kontrolowali sytuację na parkiecie. Nie sprawdziły się bowiem słowa kieleckiego trenera Bogdana Wenty o tym, że Piotrków gra kontrolowaną piłkę ręczną i popełnia mało błędów.

W Kielcach ekslider był często bezradny. Goście już w pierwszych sześciu minutach popełnili cztery straty. W dodatku nie potrafili zdobywać bramek nawet grając w przewadze. Skutecznie przeszkadzali im w tym rywale, bo Vive świetnie grało w obronie. W dodatku w bramce błyszczał Kazimierz Kotliński - dziesięć obron do przerwy, w tym aż sześć razy zatrzymał liderów Piotrkowa - Mariusza Kempysa (cztery) i Sebastiana Różańskiego (dwa).

A ataku kielczanie byli równie skuteczni (zaledwie jedna strata w 30 minut). Nie przeszkodziło im nawet to, że Piotrków momentami grał wysuniętą obroną 5-1 lub nawet 4-2. Mieli na to prostą receptę - atomowe rzuty Pawła Podsiadło z drugiej linii (do przerwy aż siedem goli). To właśnie po jego takim rzucie Vive prowadziło najwyżej przed zmianą stron - 17:9. A mogło jeszcze wyżej, bo chwilę później Tomasz Rosiński nie wykorzystał rzutu karnego.

Już po kwadransie drugiej połowie wiadomo było, że mecz jest rozstrzygnięty. Vive w 120 sekund zdobyło cztery gole z rzędu (Michał Chodara ze skrzydła, Mateusz Zaremba z II linii, Michał Stankiewicz z koła i znów Chodara...z koła) i wygrywało aż 27:16. Goście znów bezradni - nie wykorzystali m.in. aż trzech rzutów karnych.

W sobotę o godz. 17.30 Vive w II rundzie Pucharu Zdobywców Pucharu podejmuje rumuńską Constantę.

Vive Kielce - Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski 33:21 (19:11)

Sędziował: Andrzej Jaworski (Głogów), Tomasz Pisarek (Lubin). Widzów: 2800.

Vive: Kotliński, Kubiszewski - Podsiadło 8, Rosiński 6 (2), Zaremba 4, Chodara 4, Stankiewicz 4, Krieger 3, Kuchczyński 2, Żółtak 2, Grabarczyk, Piwko, Konitz. Kary: 12 minut (czerwona kartka: Daniel Żółtak - 32. minuta)

Focus: Matulski, Ligarzewski - Różański 5, Miszka 3, Jankowski 2 (2), D. Płócienniczak 2, J. Płocienniczak 2, Matyjasik 2, Kempys 1, Zinczuk 1, Piętak 1, Białaszek 1, Bodasiński 1. Kary: 10 minut.

Przebieg - I połowa: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 8:5, 8:7, 12:7, 12:8, 13:8, 13:9, 17:9, 17:11, 19:11. II połowa: 20:11, 20:14, 21:14, 21:15, 23:15, 23:16, 27:16, 27:17, 28:17, 28:20, 29:20, 29:21, 33:21.

Inny mecz 7. kolejki: Wisła Płock - Chrobry Głogów 33:25 (11:13).

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce