22.08.2008, 09:51

Polska zagra o 5 miejsce

Polska - Korea Płd. 29:26 (15:14) Polska: Szmal 42%, Wichary, Jaszka, Lijewski K. 2, Jachlewski 1, Tkaczyk 4, Bielecki 1, Siódmiak 2, Jurecki B. 6, Jurasik 7, Jurecki M. 3, Tłuczyński 2 (1), Lijewski M., Piwko 1.

Był to pierwszy pojedynek o miejsca 5-8 na turnieju olimpijskim. Pojutrze Polacy zagrają już bezpośrednio o 5 miejsce z Rosją, która pokonała w drugim pojedynku Danię 29:28.
Dziś Polacy nie mieli większych problemów z pokonaniem Azjatów. Po początkowym prowadzeniu rywali (3:5), wyszliśmy na prowadzenie (10:6), które oddaliśmy jeszcze tylko raz- na początku 2 połowy meczu. W ostatnich 10 minutach widoczna była już przewaga biało-czerwonych.
Jedynie kilka minut grał w meczu Paweł Piwko. Dobrze spisywał sie na jego pozycji Mariusz Jurasik. Na drugim skrzydle przez 29 minut meczu grał Mateusz Jachlewski.