Polski remis z Francją

POLSKA - Francja 30:30 (17:14)
POLSKA:
Wichary, Jaszka 2, Lijewski K. 4, Jachlewski 3, Tkaczyk 2, Bielecki 4, Jurecki B. 7, Jurecki M. Siódmiak, Jurasik, Lijewski M., Tłuczyński 5 (3), Piwko 3.

Polska zajęła drugie miejsce w grupie A turnieju Olimpijskiego. To oznacza grę w ćwierćfinale z Islandią, którą nasz zespół pokonał ostatnio podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO we Wrocławiu.
Druzyna prowadzona przez Bogdana Wentę przez dłuższy czas prowadziła z trójkolorowymi. Po przejęciu inicjatywy w 13 minucie, aż do 48' góra byli Polacy. Dopiero wtedy rywale wyszli na prowadzenie 22:23. W ostatniej minucie też trzeba było odrabiać. Bramkę na remis zdobył 20 sekund przed koncem Karol Bielecki.
Trzy kwadranse na parkiecie spędził Paweł Piwko, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem Vive Kielce. Zdobył 3 bramki na 3 rzuty. Dobre spotkanie rozegrał również Mateusz Jachlewski. W ciągu pond 40 minut gry oddał 4 rzuty z czego trzy razy piłka znalazła drogę do siatki rywala.