08.04.2008, 08:28

VIVE w półfinale

Kielczanie pokonali w trzecim meczu pierwszej rundy play-off u siebie Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski i uzupełnili stawkę półfinalistów w ekstraklasie szczypiornistów.

Decydujący pojedynek, podobnie jak dwa poprzednie dostarczył sporo emocji. Kielczanie długo nie byli pewni, że uda im się przejść bojowo nastawionych podopiecznych Krzysztofa Kisiela. Przed przerwą obrona Vive nie błyszczała dzięki czemu goście zdobyli sporo bo 17 bramek. I prowadzili.

Mogli marzyć o wygranej jeszcze przez pierwsze minuty drugiej odsłony - w 38. prowadzili 21:20. Vive jednak eliminowało błędy - obrona stała się szczelniejsza, a atak się nie mylił. Dzięki temu już po trzech kwadransach podopieczni Aleksandra Malinowskiego zdobyli bezpieczną zaliczkę (26:22), której nie oddali do końca.

W półfinale na kielczan czeka mistrz Polski Interferie Zagłębie Lubin (drugą parę tworzy Wisła Płock i MMTS Kwidzyn). Pierwszy mecz w sobotę lub niedzielę na wyjeździe, rewanż w środę 16 kwietnia w Kielcach, a ewentualny trzeci mecz znów w Lubinie w kolejny weekend.

Vive - Kiper 33:30 (16:17)

Vive: Bernacki, Kubiszewski - Rosiński 12 (7), Konitz 8, Usaczow 7, Bartczak 3, Żółtak 2, Jachlewski 1, Zaremba, Nikulenkow, Chodara, Podsiadło, Wasiak. Kary: 16 minut.

Focus: Ligarzewski, Matulski, Ner - Miszka 7 (5), Różański 6, Zinczuk 5, Matyjasik 4, Wolski 3, Piętak 2, Pietrikiejew 2, T. Bodasiński 1, Furman, Płócienniczak, Afanasjew. Kary: 12 minut.

Sędziowali: M. Majka (Gliwice) i G. Wojtyczka (Chorzów). Widzów: 2600.

Mecze o miejsca 9-12.

Traveland Społem Olsztyn - Olimpia Piekary Śląskie 25:26 (17:11)

AZS AWFiS Gdańsk - Techtransem Darad Elbląg 29:26 (16:10)

9. AZS Gdańsk 24 17 672:717
10. Traveland 24 17 654:702
11. Techtrans 24 14 626:694
12. Olimpia 24 14 626:723