15.03.2008, 21:51

Stal wygrała w Kielcach

Zespół Vive II przez blisko 40 minut rozgrywał bardzo dobre spotkanie. Kielczanie górowali nad przeciwnikiem, który jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Bardzo dobrze na parkiecie radził sobie Wojciech Zydroń, którego wspierali m.in. Wojciech Trojanowski, Paweł Gawęcki a na kole Karol Juszczyk. Vive do rpzerwy prowadziło już 18:13 a zaraz po zmianie stron- w 39 minucie 22:16!
W ostatnich 20 minutach zespół Vive stracił wcześniejszą przewagę (47 min- 22:22) i pozwolił rywalom wyjść na prowadzenie (ale dopiero na cztery minuty przed końcem- 29:30). - Szkoda, bo przez ponad 40 minut zawodonicy spisywali się bardzo dobrze- podsumowywał spotkanie trener Tomasz Strząbała. - Stal mogła dziś u nas przegrać ale końcówka zadecydowała o innym wyniku.
W barwach Stali grali wychowanowie naszego klubu- Łukasz Janyst, Tomasz Mochocki i Tomasz Mróz. Na meczu obecni byli fani z Mielca, którzy później deklarowali, że trzymają kciuki za Vive w finale Pucharu Polski.

Vive II Kielce - Stal Mielec 30:33 (18:13)
VIVE: Czopek, Pawlak B., Zydroń 10 (3), Kubillas, Trojanowski 5, Pawlak Ł. 2, Smołuch 3, Gawęcki 2, Juszczyk 3, Łucak 2, Cioban 3, Misiewicz, Kwieciński.
Stal: Sobut 10, Przybylski 6, Mróz 3, Janyst 6, Kubisztal 5, Mochocki 3.