Szlifowanie formy

Vive Kielce - Piotrkowianin Kiper 36:29 (19:19)
Vive:
Stęczniewski, Kubiszewski; Grabarczyk 2, Chodara 1, Wasiak 4, Jurecki 8, Hiliuk 3, Kuchczyński 3, Nikulenkow 2, Jachlewski 3, Cacić 5, Bartczak 1 Żółtak 2, Konitz 2

Do meczów w których nie gra się o stawkę zawsze podchodzi się z innym nastawieniem. Szczególnie dziś kielczanie mieli inne zadania niż zwykle. Nie chodziło o pewną wygraną, wysoki wynik, ale o ćwiczenie wariantów gry ofensywnej i dobrą współpracę w obronie. Nikt nie grał jednak na maksimum swoich możliwości, stąd szczególnie w pierwszej połowie duża ilość bramek po stronie przeciwnika.
Właśnie pierwsza odsłona meczu była bardziej wyrównana. Piotrkowianin, który kończy już sezon mógł testować zawodników, stąd i w jego szeregach gromadziła się większa determinacja zdobywania bramek. Kielczanie nie pozwalali jednak na odskoczenie przeciwnikowi z przewagą. Z początku sam rzucał Michał Jurecki (4 pierwsze bramki), później pomogli inni rozgrywający ale i kołowi do których było więcej prób podań niż zazwyczaj. Przez pierwsze 30 minut zespoły grały praktycznie bramka za bramkę, ostatni raz Kiper prowadził 16:15, potem o jedno trafienie był lepszy zespół Vive. Dopiero po zmianie stron przewaga naszego zespołu urosła, w 48 minucie wygrywaliśmy 27:23 a niedługo później 32:26.