25.11.2005, 18:19

Walczyli do końca

Dziś w hali przy ulicy Krakowskiej wypełnionej młodymi kibicami ze szkół zespoły rozegrały mecze decydujące o miejscach na podium.
W finale szkół podstawowych zespół Jedynki z Buska Zdroju pokonał Szkołę Podstawową nr. 32 z Kielc 15:10. Szkoła z Buska prowadziła od poczatku spotkania a w drugiej części meczu młodzi kielczanie doszli co prawda przeciwników na jedną bramkę, ale zaraz przewaga na nowo się powiększyła.

Mniej wyrównany był mecz gimnazjów, w którym "Jedynka" z Sandomierza wygrała z zespołem z Końskich wysoko, bo aż 21:13.

Najwięcej emocji wzbudziało spotkanie w grupie liceów, w którym spotkały się zespoły z Końskich i Nowin. Druga z drużyn miała chyba w pamięci ubiegłoroczny finał, kiedy to przegrała w końcówce spotkanie finałowe. Niewiele brakowało by tak było i tym razem. Co prawda pierwsza połowa pokazywała, ze zdecydowanie lepsi są gracze z Nowin, ale często brakowało im skuteczności, co wykorzystywali przeciwnicy. W drugiej połowie "siódemka" z Końskich po znakomitym początku zasłużenie wyrównała (14:14) i wyszła na prowadzenie- nawet trzybramkowe. Taki stan rzeczy utrzymywał się jeszcze na pięć minut przed końcem spotkania, ale wtedy gracze z Nowin zaczęli grać tak jak pewnie chciałby ich trener- Marek Smolarczyk. Nowiny najpierw doprowadziły do remisu a po błędach przeciwników i dwóch kontrach Pawła Gawęckiego (uznany za najlepszego gracza turnieju) ZSP 1 z Końskich przegrał z Liceum Profilowanym Nowiny 24:26.