16.11.2005, 23:19

Półfinały w Bogori

Półfinały Małej Ligi Piłki Ręcznej gościły dzisiaj w Gimnazjum w Bogorii. Jak zwykle z otwartymi rękoma i wielkim sercem pan wójt Władysław Brudek i dyrektor Jan Kubalski przyjęli wszystkich gości. Życzyli wspaniałych wrażeń, a zawodnikom wielu bramek i przede wszystkim gry fair-play. Grażyna Jarosz pozdrowiła szkoły od zawodników KS Vive podkreślając, że i oni również mają dzisiaj przed sobą ważne spotkanie, bo grają o 18.00 z Wisła Płock SSA – jedno z ważniejszych spotkań ligowych. Losowanie zakończyło oficjalną część spotkania i rozpoczął się pierwszy mecz Gimnazjum Bogoria – Gimnazjum nr 7 Kielce. Gospodarze w pierwszych minutach nie potrafili zupełnie odnaleźć się na boisku i goście szybciutko zdobyli 5 bramkową przewagę. Taką stratę trudno jest odrobić, gdy gra się z dobrym przeciwnikiem… Mecz zakończył się wynikiem 18-10 dla Kielc. Kolejne spotkanie zespołu z Kielc z Gimnazjum nr 1 z Końskich podniosło poziom okrzyków na trybunach poza skalę wytrzymałości dla uszu. Końskie rozpoczęło z marszu, prowadząc pewnie do 17 minuty meczu, kiedy to po raz pierwszy wynik był remisowy. Szala zwycięstwa przenosiła się od bramki do bramki, ale w ostatniej minucie piłkarze z Końskich rzucając dwie bramki wywalczyli sobie pewne zwycięstwo. Teraz Bogoria wyszła na boisko, a kibice szaleli. Popisowo karcił dzisiaj zawodników za nieudane zagrywki kierowca organizatorów pan Stasiu. W pewnym momencie tak mocno przeżywał przegraną jednej z drużyn, że aż nasza pielęgniarka Marta musiała podawać mu walerianę. Dzisiaj Końskie wygrywając trzy spotkania zapewniły sobie mecz o najważniejszy puchar drugiego turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej, który rozegrają 25 listopada ok. godziny 13.00 w Kielcach. O trzecie miejsce walczyć będzie Gimnazjum nr 7 z Kielc. Z kim spotkają się obie te drużyny przekonamy się już jutro w Sandomierzu.