14.11.2005, 22:44

Pierwsi półfinaliści!

W imieniu gospodarza obiektu dyrektora Zygmunta Kochańskiego gości witał prezes Szkolnego Związku Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim pan Wiesław Kapel. Gratulował prezesowi Fundacji VIVE Serce Dzieciom i Klubu Sportowego VIVE Bertusowi Servaasowi pomysłu zorganizowania tak wspaniałej imprezy promującej piłkę ręczną w województwie Świętokrzyskim. Podkreślił, iż zaszczytem dla jego szkoły jest rozgrywanie w tak ważnym turnieju meczy o wejście do ścisłego finału. Losowanie zadecydowało o kolejności meczy. Jako pierwsi zagrali zawodnicy ZSP nr 1 Końskie z ZS nr 1 Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwsza bramka półfinałów padła w 45 sekundzie z rzutu Damiana Włodarczyka z ZS nr 1 Ostrowiec. 15 minuta spotkania zakończyła się wynikiem 10-9 dla Końskich i dopiero druga połowa meczu zadecydowała o pewnym zwycięstwie gości. Kolejne mecze i kolejne emocje. Michał Bednarski i Sebastian Iskra w dwóch zwycięskich dla Liceum z Bogorii meczach, zdobyli 33 bramki na 42 rzucone przez ich drużynę. Mecz Końskie – Bogoria o pierwsze miejsce w grupie rozpoczął się silnym uderzeniem zespołu z Końskich. Przy stanie 6-0 dla Końskich trener Bogorii poprosił o czas i w 12 minucie spotkania na tablicy było już 8-8. Na tyle tylko pozwolił zespół z Końskich zawodnikom z Bogorii. Końskie wygrały 19-15 gwarantując sobie tym samym awans do ścisłego finału II turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej. Mimo przegranej w tym meczu, Bogoria również 25 listopada na kieleckim parkiecie stoczy jeden mecz o miejsce na podium. Trzecią drużyną w grupie jest zespół ZS nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jutro w Nowinach poznamy następnych finalistów.