09.01.2005, 14:44

Dla wszystkich na plus

Mecz mógł się podobać. - To było dobre spotkanie, nie rozumiem tylko, czemu z trybun czasem słyszałem to co słyszałem- mówił trener kadry Bogdan Wenta.
Zaczęło się od prowadzenia Polski, ale zaraz potem po interwencji Bernackiego wyrównał Nowakowski. Kadra w końcu objęła jednak znów prowadzenie, w 9 minucie po karnym Bieleckiego było już 3:6. Mizernie wyglądała w szczególności nasza druga linia, bo ani Filip Kliszczyk, ani Paweł Sieczka (z dwoma wyjątkami) ani Adrian Anuszewski (z jednym wyjątkiem) nie potrafili pokonać Adama Weinera w bramce Polski. Kliszczyk przełamał się dopiero w 29 minucie prawie ustalając dorobek bramkowy Vive w 1 połowie. Prawie, bo bramkę zdobył jeszcze Nikulenko, było 12:17.
W drugiej części spotkania na parkiet w Reprezentacji nie wyszli już wcześniej grający Przybecki, Bielecki, Lijewski, Zydroń, Kuchczynski, ale zmiennicy. W naszym zespole pojawił się za to na stałe na środku rozegrania Dima Nikulenko i to właśnie za jego sprawą obraz gry się zmienił. Kadrowicze wygrywali już pięcioma bramkami, gdy Dima raz po raz zdobywał bramki i bardzo ładnie dogrywał do innych. Lepiej zaczęła grać również obrona, Reprezentacja przyspała i w 39 minucie po kontrze Nowakowskiego ku uciesze kibiców był już remis, po 21. Euforia nie trwała jednak długo, bo Reprezentacja zaraz prowadziła już znów dwoma bramkami, a potem zdecydowanie odskoczyła, w 48 minucie po golu Wiśniewskiego 23:27, w 52 po trafianiu Obrusiewicza 24:31.
- Ciesze sie, że Vive postawiło nam trudne warunki, jestem bardzo zadowolony- mówił po meczu trener Bogdan Wenta. Szkoda tylko, że u nas nie dopisała skuteczność, a wystarczajacym komentarzem niech bedzie poniższa statystyka drugiej linii naszego zespołu (wyłączając Nikulenkova 6/8 /75%/+ 4/5 karne):
Adrian Anuszewski 1/4 (25%), Paweł Sieczka 2/13 (15%), Filip Kliszczyk 3/14 (21%).

Vive: Bernacki, Tkaczyk, Kuczyński; Grabarczyk 2, Anuszewski 1, Bystram 1, Wasiak 1, Sieczka 2, Nowakowski 7, Sieczka J. 1, Nikulenko 10 (4), Kliszczyk 3;
Polska: Weiner, Ligarzewski, Banisz; Siódmiak A, Lijewski M. 4, Kuchczyński 3, Przybecki 5, Urbanowicz 1, Nilsson 1, Bielecki 3 (1), Obrusiewicz 5, Kubisztal 6 (4), Zydroń 1, Jurkiewicz 2, Wiśniewski 4;